Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyenkor még lehet kezelni az...

Ilyenkor még lehet kezelni az aranyeret? Nem késő? Szüléskor/után fáj?

Figyelt kérdés

Eddig is volt de nem volt olyan vészes és nem is fájt meg semmi.Mostanában vérzik is és nagyon nagyon ritkán fájdogál is.Tudom én vagyok a legnagyobb h.... hogy eddig nem kezeltem de gondoltam most akkor kipróbálom (itt olvastam valamelyik kérdésben) a dióvarázskrémet (ha jól emlékszem a nevére) az valóban jó?Babásak is használhatják?És recept nélkül is kapható?Valakinek aranyérrel tapasztalata szüléskor és után?Nagyon tud fájni?

40+1 km.


2009. nov. 12. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minél hamarabb kezd el kezelni, mert a végén még ülni sem fogsz tudni! KEnheted pl. varázsdióval, reparonnal, spertivel. Nekem ez utóbbit ajánlják, én ezzek kezelem. (26 hetes mami)

A szülésről nincs még tapasztalatom, de állítólag akkor nagyion kijön és nagyon tud fájni.

2009. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy tudom terhesen nem lehet kezelni. Én is úgy szültem, hogy jó kis aranyerem volt már mikor bementem. Egy kicsit kellemetlen volt a beöntésnél, de semmi más fájdalmam nem volt. Szüléskor is kijött még néhány dudorocska, amire azt mondta a doki, hogy vissza fog húzódni, ha nem akkor műtét, de addig míg szoptatok, megint nem jöhet szóba a kezelése. És megnyugtatott a doki, hogy a nők nagy százalékának lesz aranyere a szüléstől, ha addig nem volt.
2009. nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A spertit kifejezetten kismamáknak ajánlják...
2009. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem előtte is volt,de műttetni meg azért nem mentem el mert úgy is kijön.Örökletes "betegség" ez a családban.Apumat is műtötték és ugyanúgy kijött neki.

Kedves utolsó!

Neked is több dudor is van?Bocsi hogy ilyen részletesen belementem csak érdekelne mert nálam is több dudor van és arra gondoltam hogy lehet nem is aranyér?De akkor mi más lenne!

2009. nov. 12. 17:31
 5/10 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A VÁLASZÁT!!
2009. nov. 12. 17:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Én hasonló helyzetben vagyok, mint te, a családban szinte mindenkinek van, nekem is lány korom óta. Én most a negyedik babát várom, úgyhogy bőven van tapasztalatom -sajnos- a terhesség alatti, ill. szülés utáni aranyér kezelésben. Én kétféle krémet használtam: Doxiproct OM és Alsol, nekem mindkettő bevált. Sosem késő kezelni! Sajnos a hüvelyi szülés nem tesz túl jót az aranyérnek... Nekem a harmadik után pár nappal kizáródott aranyeremet sebész oldotta meg. :-( Azóta még jobban figyelek, ha már kicsit fáj, viszket, esetleg vérzik, egyből kenem. Pár nap alatt helyrejön tőle. Nagyon fontos a higiénia (nagy dolog után vagy megmosni vagy nedves törlőkendő), illetve az, hogy ne legyen székrekedésed. A kamillás ülőfürdő is nagyon jó a panaszok enyhítésére. Remélem, tudtam segíteni, és remélem, kordában tudod tartani!!!
2009. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Még annyit (a kérdésedre válaszolva), hogy a kizáródott aranyér az bizony nagyon fájdalmas, ülni se nagyon tudsz tőle és nagyon szenvedsz. Remélem, ezt megúszod!
2009. nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

ennyire nem vagyok jártas a dologban, mint te!

De nekem szüléskor jött ki és igazából, hogy vissza is huzodjon 6 hónap kellett neki!Addíg nem tudtam ülni sem!

:(

első 3 hétben minden nap bőgtem, annyira fájt!!

Krémek kupok!!Segített!

Azóta nincs bajom vele, és előtte sem volt!

Reméljük neked is jobb lesz! :)

2009. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
17:31-es vagyok. Nekem most egy dudorom van, már igen ifjú koromban kijött. Lényegét tekintve azóta, ez már 20 éve, folyamatosan kezelem, hogy ne okozzon bajt. Eddig senki nem mondta, hogy ne tegyem, így maradok a gyakorlatomnál. Én kenem, ha kell ha nem!
2009. nov. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 18:07-es :-))

Nagyon köszönöm neked is és persze mindenkinek a válaszát!!!

Minden nagywc után szoktam mosakodni tehát próbálok figyelni a higiéniára.A kenőcsöket ki fogom próbálni de kúpot nem merek nem tudom hogy most lehet e egyáltalán.És szülés után a kamillás fürdőt is alkalmazni fogom.Mégegyszer köszönöm mindenkinek!!!

2009. nov. 12. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!