Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudtok arról, hogy a...

Mit tudtok arról, hogy a köldökzsinór rátekeredhet a babára? Milyen gyakori?

Figyelt kérdés
Tudom, nem minden esetben okoz bajt, itt olvastam, hogy többen születnek a nyakukra tekeredett köldökzsinórral. Épp egy nővérke mesélte, hogy a barátnője ezért vesztette el a babáját 20 hetesen, olyan rossz volt hallani és most parázok. Amikor a babócám nagyon mocorog, mindig eszembe jut, hogy csak nehogy magára tekerje.
2009. nov. 11. 10:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ha valakinek nem tetszik a kérdés, nem muszáj rá választ írnia!

Olyan sok feszült kismama van ezen az oldalon, nekik valamilyen más megoldást kellene keresniük, hogy levezessék a feszültségüket, nem hogy itt kioktassák a kérdezőket és a válaszadókat.

2009. nov. 11. 10:49
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én úgy tudtam, hogy csak a terheség végén jellemző, főként túlhordásnál, ahogy nekem is volt. De a mai műszeres vizsgálatokkal tudják figyelni, és nem kell, hogy baj legyen belőle.

Terhesség közben, félidőben ilyet? Remélem, nem szokott előfordulni! Az én babám olyan aktív, naponta többször forog ide-oda.


---------

Az agresszió engem is kiborít, de tudod, valószínűleg ezeknek nincs más örömük, mint beszólogatni. Talán otthon kellene változtatniuk ezen-azon, gondolok pl. a szexre, stb, mert boldogtalanok, hiányérzetük van, itt vezetik le a feszültséget :P

Egy boldog, elégedett nő nem ilyen bunkó.

2009. nov. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

10.38 vagyok.Rám gondoltatok,amikor leírtátok a bukóságot és az agressziót?Nem vagyok am az,sőt minden rendben,csak bosszant,hogy mindent be kell söpörni a szőnyeg alá,nehogy idegeskedj ezen,nehogy stresszelj azon.Ha megszületik a kicsi is ezt kell játszani?Gondolj bele,hogy ha majd megmondják,hogy ne altasd így vagy úgy vagy ne csinálj ezt vagy azt,mert növeli a bölcsőhalál esélyét,akkor azt mondod,hogy áhh mekkora tahó xp-h ilyen tanácsot ad,mit ijesztget?Szóval én csak így gondoltam.Ez nem agresszió,csak realitás,érted ugye?


Ada és Abigél

2009. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

nem pártolni akarom, de igaza van a beszólós kismaminak. Nem kell burokban éljünk, jó, ha tudunk bizonyos dolgokról. Így legalább nem a szülőszobán esünk pánikba, hanem lelkileg talán fel tudunk rá készülni. Az más dolog, hogy nem kell neki nagy jelentőséget tulajdonítani, de jó, ha tudunk ilyesmiről is.


Első babás kismami

2009. nov. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szia 4d-n amikor voltunk pont azzal szórakozott hogy a nyakára tekerte, a doktornő csak annyit mondott hogy ekkora helyre bezárva én is játszanék valamivel. Tehát nyugi meg nem folytják magukat! De sejtheted milyen fejet vágtam mikor mutatta.
2009. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ja az orvoson múlik nem folythatja meg a babát csak ha valamiért siettetik én úgy hallottam. Annak engedni kell annyit hogy ne okozzon bajt.
2009. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég gyakori. Amikor már a terhesség végén néznek flowmertiat, nézik a köldökzsinórt is, hogy van e tekeredés stb... Ne aggódj.

37km

2009. nov. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kedves Ada és Abigél! Nem értem, hogy a kérdésemmel miért söpörném a szőnyeg alá a problémát, épp hogy felvetem, hogy ilyen is van. Kíváncsi voltam mások véleményére, tapasztalataira ezen az oldalon. Igazából nem a születésnél aggaszt (még), hanem az azt megelőző időszakban, talán ha ezt a történetet nem osztotta volna meg velem az a nővérke, nem is jutott volna az eszembe, hogy a terhesség alatt is ilyen komoly baj lehet ebből és emiatt is aggódjak.
2009. nov. 11. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!