Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, akinek 12. heti...

Van olyan, akinek 12. heti genetikai ultrahangon magasabb tarkóredő értéket mértek? Mi lett belőle?

Figyelt kérdés

Nálunk 12+6 hetesen mérték, 3.3 mm volt, most 18+3 vagyok, és maradt ennyi.

Kromoszóma vizsgálaton túl vagyunk, az negatív lett.

Minden történet érdekel! a negatívak is.

Legfőképp az is, hogy születés után mi történt a babával.

Gondolok itt értelmi fogyatékosságra, autizmusra, szív problémákra, mindenre!

Sok ilyet olvastam már a neten, megírták még anno, hogy negatív magzatvíz mintavétel, örültek nagyon, de azt, hogy pár év múlva mik derültek ki, vagy mi nem, azokat nem tudtam megkérdezni, és engem legfőképp ez érdekelne.


2013. okt. 6. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a kromoszóma vizsgálat negatív akkor minden OK nyugi!!Doki mit mondott?
2013. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
[link] ezt most találtam....olvasd el.talán segit egy kicsit.
2013. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

kedden megyünk 18. heti uh-ra + szív ultrahangra, igazából akkor derül ki minden más, de a héten voltunk 4D ultrahangon és ott azt mondták, hogy minden rendben, vesékkel is, hólyaggal, gerinccel, végtagokkal is, az agyban találtak tágulatot, de azt mondták, hogy ez nagyon gyakori és nem lesz probléma.

csak én azért nem vagyok nyugodt, mert ezen az oldalon is többen írták, hogy végig minden rendben volt minden vizsgálat a tarkóredő értéken kívül, és mostanra értelmi fogyatékos a gyerek, vagy autista.. semmire nincs garancia és én attól félek akkor sem fogok megnyugodni, hogyha kedden is minden rendben lesz. (az istenhegyi klinikára megyünk)

nem szeretném végig aggódni a terhességemet, stresszeltem már éppen eleget, és végképp nem szeretném végig aggódni azt az időt, amíg meglátom, hogy értelmes lesz e, tud e majd járni, ilyesmik. szeretném valahogy megnyugtatni magam, de amikor olvasok valami pozitívat és picit megnyugszom, egy hétre rá jön egy olyan anyuka, aki mindezt megcáfolja, és akkor hallok egy negatív történetet.. az esetek többségében egészségesek a babák, az olvasottak alapján mondjuk 10ből 8-nak egészséges a babája ilyen érték mellett is, de ha én vagyok a maradék kettő közül valamelyik, akkor...


nem tudom hova kellene mennem, vagy kihez, hogy megnyugodjak, voltunk már genetikusnál is, ő meg annyit mondott, hogy sok olyan dolog van, amire még a mai orvostudomány képtelen, és sok betegség van amit nem vesz észre a legjobb gép sem, de még a kromoszóma vizsgálat sem.

ő legalább őszinte volt.


köszönöm 2. válaszolónak is, elolvasom.

2013. okt. 6. 11:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy hogyan maradt meg a nyaki redő érték??? Ennek már 18 hetes terhességnél régen nem kellene látszódnia! Sajnos nem lehet biztosra kijelenteni nincs az a vizsgálta, hogy a gyermek később az évek folyamán makk egészséges lesz gondolok itt az értelmiségi fejlődésre, fogyatékosság, autizmus sprektumzavar, vagy más tényezőkre. Én nem biztos, hogy mernék kockáztatni, de ha már 18 hetes akkor már úgy is mind egy, mert egy 12 hetes terhességmegszakítás lett volna a reális ebben az esetben sajnos. Ismerőseim körében magas tarkóredőt követte később egyéb más volt aki perelt, de elvesztette a pert, mert arra hivatkoztak, hogy egyetlen egy vizsgálat sem ad 100%-os eredményt, és ezeket a papírokat a kismamákkal is aláíratják! Sajnos nem tart ott az orvostudomány, hogy kiszűrje ezeket a vizsgálatokat normálisan, sőt egyáltalán nem tudják szűrni!
2013. okt. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, engem ezek a történetek érdekelnének, hogy mi az az egyéb más, ami a tarkóredőt követte?
2013. okt. 6. 22:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekunk 3.5 mm volt a tarkoredo. Kromoszoma vizsgalat negativ. Szivultrahangon minden oke volt. A kicsi most toltotte a 2 evet es makk egeszseges.

Sztem ne olvasgass torteneteket. Vannak dolgok amikre nem lehet felkeszulni mert nem tudjak meg kimutatni. Orulj h a vizsgalat eredmenye jo volt es ha a szivultrahang is ok lesz akkor elvezd a terhesseget ami meg hatra van belole. Ne gondolkozz olyan dolgokon h szellemi fogyatekos meg autista lesz mert akkor begolyozol meg csak aggodni fogsz allandoan, az pedig sem neked sem a babanak nem tesz jot.

En csak ennyit tudok neked mondani, es remelem sikerul megnyugodnod es tudod el elvezni a hatralevo idot ami mega terhessegbol hatra van.

Ha szeretnel nyugodtan irj privatban szivesen valaszolok ha tudok.

32hkm

2013. okt. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!

írok privátban!

2013. okt. 8. 09:27
 8/11 anonim válasza:

Szia!

Nekünk 4,2 volt. Aztán minden vizsgálat negatív lett! :)

Most 2 hónapos gyönyörű kislány, és szerintem minden ok!

Ne aggódj, rendben lesz a Baba! :)

2013. nov. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Minden rendben veletek?

A babám 16hetes , a 19hetes nagy uh-ra várunk, és a szivuh-ra.

Mi is az stenhegyibe megyünk , szív uhra pedig a Hajdu juliahoz .

Nálunk a redo, 4,2 volt.

2013. nov. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!

Hogy vagytok? Ugye minden rendben?


A'

(Én írtam a 4,2 mm-t, azóta már majdnem 5 hónapos a Kicsi és minden rendben Vele! :)

2014. jan. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!