Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Repülhetek a terhesség korai...

Repülhetek a terhesség korai szakaszában?

Figyelt kérdés
Az orvosom egy kicsit megijesztett a légnyomásváltozással kapcsolatban. Ezt az utat még jóval a terhesség előtt foglaltuk le, de az orvos a vetéléssel eléggé megrémített.
2008. júl. 4. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha az orvosod mondta akkor,inkàbb hagyd ki az utat,mert nehogy bevàljon az igaza.
2008. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
tényleg nem ajánlott. hány hetes vagy?
2008. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
7 hetes vagyok.
2008. júl. 4. 19:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

légiutas-kísérő vagyok. 5 hetesen tudtam meg, hogy babát várok, rögtön azonnal abbahagytam a repülést. Tényleg hat rá a légnyomásváltozás(ezt az én orvosom is mondta), persze azért nem kell annyira megrémülni. Szerintem hagyjátok ki ezt most, persze a ti döntésetek. :)


Boldog babavárást :)

29 hetes kismama

2008. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nyugodtan repulhetsz, ha nem vagy veszelyeztetett terhes, csak figyelj oda par dologra.ne idegeskedj, tervezd meg az utadad. egyel- igyal rendszeresen , tornaztasd a labaidat repules kozben es legalabb 1orankent setalj 1 kicst. ha csak 1-2 orat tart a repules, az nem olyan veszes:-) en repultem a terhessegem elejen(12-ik hetig)kb 6szor, semmi bajunk nincs.
2008. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az orvos mondta hogy ne,akkór ne,ő jobban tudja mint a 4_dik válaszoló,nem ér annyit az egéssz.
2008. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

25 hetesen még repkedtem vígan, a 30. héttől nem szeretik felengedni a kismamákat a repülőre.

Igaz a baba végig mozgott, de nem lett semmi baja.

Ha repülsz, ne menj át az ellenőrző kapun, hanem mondd, hogy terhes vagy!!!

Én mindig így csinálom és nagyon megértőek.

2008. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez kb olyan kérdés, mint amin most vitáznak máshol, hogy ehetsz-e májat, vagy sem.

Hivatalosan azt állítják, hogy nyugodtan lehet terhesen repülni, ha egészséges a nő, mert az a légnyomás különbség már egyáltalán nem vészes, ami a repülőgép belsejében van, ki meg úgysem kerülsz optimális esetben, vagy ha igen, akkor nem a légnyomáskülönbség lesz a legnagyobb probléma, de ezt már nem részletezem.

Én is repültem elég gyakran, a doki először nem tanácsolta, de mint kiderült neki csak a hosszú utakkal volt problémája, tehát hogy ne üljek egy helyben mozgás nélkül sokáig, de amikor mondtam neki, hogy két-három órát repülök, azzal nem volt baja. Megnyugtatás képpen én még jópár külföldi és magyar oldalon utánaolvastam és mindenhol ezt a választ kaptam. A kismamák gyakrabban szeretik mindennek a veszélyes oldalát látni, pontosabban mindenkinek mást jelent a veszély: például én repültem nyugodtan, de soha sem bicikliztem, mert szerintem meg az a rázkódás és méhszájra gyakorolt nyomás sokkal veszélyesebb, mint a repülés.

Ha veszélyeztetett vagy, ha gond van a placentával, vagy hasonlók, akkor valszeg tényleg nem repülhetsz, velem is ez történt, de ekkor is inkább az üléssel volt a dokimnak problémája és a leszálláskori rázkódással.

Az utolsó tíz hétben (bár ez légitársaságtól is függ) tényleg csak orvosi ajánlással engedik fel a kismamákat repülőre, ennek viszont nem az az elsődleges oka, hogy az anyukát féltik, hanem a saját pénztárcájukat. Ugyanis ha úgy alakul, hogy valakinél megindul a szülés az út során, akkor az első lehetséges reptéren le kell szállni, ez pedig nem kevés plusz költségbe kerül, ezt próbálják elkerülni. Az igazolásnak ennek megfelelően arról kell szólnia, hogy az orvos megvizsgált és nem látja jelét annak, hogy x időn belül megszületne a baba.

A mágneskapus kérdést is a májkrémes és repülős mellé sorolnám: ez nem röntgen, nem káros, még akkor sem lenne baj, ha naponta kétszer munkád miatt kellene átsétálnod rajta. Ennek ellenére megpróbálhatod megkérni a biztonságiakat, hogy kihagyhasd, ahogy észrevettem Ferihegyen bele is mennek, de külföldi reptereken (én Londonból repülök sokat) nem ennyire nagyvonalúak és mivel ők is azt az elvet vallják, hogy ez nem káros, így bizony át kell sétálni.

2008. júl. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nahát, a terhességem alatt 4x repültem Londonból haza és minden alkalommal nagyon kedvesek voltak a kapus kérdésben.

De mondták, hogy egy telefon nagyobb veszélyt jelent, mint az a kapu. Nem tudom, én akkor sem szívesen világíttatnám át magam.

2008. júl. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem repülhetsz, de mérlegeld, hogy az utazás alatt ideges lennél-e annyira, hogy elrontson mindent é még stresszelnéd is magad. Az én barátnőm pl. 36 hetesen repült, na akkor már pl. pláne csak orvosi papírral lehet................nem lett semmi bajuk!
2008. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!