Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten szokták levenni...

Hányadik héten szokták levenni a toxoplazmához a vért?

Figyelt kérdés
Van egy macskám, és a dokim mondta hogy ez a második trimeszterben szokott gondot okozni,de majd csak 2 hét múlva találkozok a dokival, most vagyok 12 hetes 3 napos. Nekem már márciusba megnézték és akkor azt mondta a doki, hogy már átestem rajta, de nagyon régen, talán gyerekkoromban, de a terhesség alatt a friss fertőzés jelent veszélyt.
2009. nov. 8. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 7. héten vették le, nekem is van cicám. Ha már átestél rajta akkor már védett vagy , legalábbis én ezt olvastam. Az állatorvosunkat is megkérdeztem ő is azt mondta hogy nincs félni valóm.
2009. nov. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is pont ma vagyok 12+3:-) Nekem már levették az első tox. szűrést 9 hetesen. Én még sajna nem estem át rajta(pedig macskákkal nőttem fel). Igaz ez nálam torch panel volt,4 féle dolgot néztek.Neked nem csináltak ilyen TORCH panelt? Rubeula,toxo...stb...

Amúgy hogy vagy? Milyen érzéseid vannak mostanában? :-) És fizikailag? Nekem még mindig fájdogál a hasam,megjön érzés,stb...Ezek szerint Te is máj.20 ra vagy kiírva? Első babucid? Bocsi ha hosszú lett,de végre találtam egy egy idős kis mamit:-)

2009. nov. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is átestem gyerekkoromban és nekem azt mondták,hogy egy életen át védettséget ad.Nekem 8 hetesen vettek vért.Nem volt a véremben toxoplazma de ha lett volna sem lett volna gond,a legrosszabb esetben antibiotikumot adnak.Ne aggódj nem lesz baj,ha már voltál(az mindegy mikor)Boldog babavárást!
2009. nov. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az első terhességemnél a 9. hét körül vették le a toxóhoz és a citomegalovírushoz. Akkor elvetéltem (nem ezért), így a második alkalommal már a tervezett teherbeesés előtt elküldött az orvosom ezt a két vizsgálatot megcsináltatni.
2009. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak sajnos nem értem rá írni, a második válaszolónak üzenem, hogy nekem még mindig van néha hányingerem, és a méhem is fájdogál, de ezen kívül jól vagyok.
2009. nov. 10. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!