Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epelepszias kismama vagyok!...

Epelepszias kismama vagyok! Voltak rohamamim terheseg alatt az veszelyt jelent a magzatra?

Figyelt kérdés
Gyogyszert szedeg a neurotop 300mg es a lamictal 100mg!
2013. szept. 30. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek terhessége alatt jött elő az epilepszia. Többször volt kórházban a rohamok után a terhesség alatt emiatt. Két gyönyörű , egészséges kisfia született. Semmi bajuk nincs. Rá is kérdeztem nemrég, hogy nem volt -e nyugtalan a betegsége miatt, ill. amiatt, hogy nem lesz -e valami baja a babának, de azt mmondta, nem volt soha ideges, mert minden roham után megnézték a babát, és mindig jól volt. Aztán ez be is igazolódott a születésük után. Ma már az egyik iskolás a másik nagycsoportos ovis. :)
2013. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Oh, de sajnállak. Gyógyszer mellett is előjön? Sajnos vannak kockázatok, ezért mindig érdemes orvossal egyeztetni. Ilyenkor ha az orvos engedi, fokozatosan leszokták állítani a gyógyszeres kezelést a magzat érdekében. Ha erre nincs lehetőség, gyakori kontroll alatt tartják a kismamát. Amúgy megnyugtatásként, korábban egyáltalán nem javasolták az epilepsziásoknak a gyerekvállalást, manapság pedig a többség teljesen egészséges babát tud szülni. Csak hangsúlyozom, kell az orvosi kontroll, mert a rohamok, főleg ha gyakoriak, árthatnak a babának. Minden jót nektek!
2013. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a megnyugtato szavakat!Gratulalok a baratnodnek!En oktober 9ediken kell menjek az orvoshoz remelem minden rendben lesz!A baratnod szedet valami gyogyszert?
2013. szept. 30. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen szedett valamit, ami terhesség alatt is szedhető, de nem tudom, hogy mi volt az.

És ahogy írtam, neki előtte sosem volt epilepsziája. A terhesség alatt jött elő. Mindkét terhessége alatt volt, és a terhességet követően már nem volt rohama.

2013. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!