9 hetes elhalt terhesség, majd művi befejezés után mennyi idöt kell várni a következő próbálkozásig? A dokim szerint a javaslat 2 ciklus.
Szia! Nekem is volt elhalt terhességem. A műtét után először én is úgy éreztem, hogy azonnal újból babát akarok, de később rájöttem, hogy ez nem valódi, megalapozott érzés, csak amolyan lelki reakció a veszteségre. Ezután olyan időszak következett, amikor intenzíven gyászolni kezdtem az elvesztett embriót, és csak 3 hónap múlva jutottam el oda, hogy a múlton túllépve újra babát szeretnék, valóban.
Nekem a doki 3 ciklust javasolt, ki is vártuk, utána egyből meg is fogant az újabb baba.
Persze ez mindenkinél más, de remélem azért tudtam segíteni.
Üdv. 'egy 8 hetes'
Szia!
Nekem a múlt héten volt sajnos egy műtéti beavatkozás. Én teljesen egyetértek az előttem szólóval. Nekem a doki 3 hónapot mondott és főleg lelki okokból. Én még sajnos nem jutottam túl a gyászolós időszakon, de idővel menni fog mert mennie kell. És akkor jöhet a baba, remélem az is gyorsan összejön majd. Kitartás és légy türelmes a testednek és a lelkednek is regenerálódnia kell.
Szíja!Én talátam egy igen érdekes cikket.Én is elvesztettem az első babámat 9 hetes terhessen:((2 évig gyötrödtem mirre vállaltam még 1 terhességet,de már tudom rosszul döntöttem azonal kellet volna belle vágnom!!Most vagyok a kisfiammal 24 hetes terhes
Miért történik annyi tragédia?
Ma Magyarországon minden 10. terhesség vetéléssel végződik. Ez a szám évről évre nő, a becsült adatok szerint az utóbbi évtizedekben 20 százalékkal. Ez a jelenség az orvosok szerint leginkább azzal magyarázható, hogy a nők egyre idősebb korban vállalnak gyermeket. A hölgyek 1990-ben még átlagosan 21, most már 26 évesen szülik első babájukat. A másik ok az, hogy egyre több a művi abortusz, ami növeli a spontán vetélés kockázatát. (Évente 53-55 ezer terhességmegszakítás történik hazánkban.) Az arányokat tovább rontja, hogy egyre kevesebb gyermek születik az országban. A vetélést a legtöbb esetben nem lehet kivédeni, így megelőzni sem könnyű. A védőnők tanácsai szerint a kockázatokat úgy lehet csökkenteni, ha a kismama már néhány hónappal a tervezett gyermekvállalás előtt felkészül a terhességre. Sokszor ugyanis az a probléma, hogy akkor esnek teherbe, amikor a legtöbbet dolgoznak. Ajánlatos magzatvédő vitaminokat szedni, vitamindúsan táplálkozni, és stresszmentesen élni. Kerülni kell a megerőltető munkát és a vegyszereket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!