Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ihatok-e light colát a terhess...

Ihatok-e light colát a terhességem alatt, ha igen, meddig?

Figyelt kérdés
Egy 8 hetes kismama
2007. szept. 30. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Nem annyira tesz jót egy kismamának a mesterséges édesítő. A Cola amúgy sem túl egészséges.

Szerintem, ha megveszel egy pohárért néha semmi bajod nem lesz. Néha én is iszom, de simát. Üdv, egy 21 hetes kismama

2007. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igyad nyugodtan, a simát is ihatod, mondjuk nem a legegészségesebb egyik üdítő sem, de ha nem viszed túlzásba, akkor semmi gond. Ha jól tudom, a light colát aszpartámmal édesítik, az nem károsítja a baba egészségét, de azért ha nagyon aggaszt, nézz utána.
2007. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én megittam fél liter kólát (pepsi twist) és után másfél napig fájt a vesém...amúgy sosem volt tőle ilyen, kólafüggő vagyok...de azóta tiszta vagyok, nem iszom egy kortyot sem jó sokáig még...Vigyázz magadra!
2007. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Aszpartám,dehogyis nem árt! nagyon súlyosan rákkeltő,ha azt akarod,hogy a baba rákos legyen a light kolát tudom ajánlani,de ha mindenféleképpen kolát akarsz igyál simát.de a kakaoba uaz a van mint a kolába. amitől kola függő lesz vki az a kakaoba is megvan,higgy nekem én voltam kakao és kolafüggő.ha mindenáron kolát akarsz akkor inkább kakaot
2007. szept. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az aszpartam valóban nagyon ártalmas egyes európai országban már be is tiltották a használatát. Sajnos nem tudom az egész cikket bevágni róla amit olvastam, de ezt érdemes elolvasni: Néhány tipikus termék, amit ezzel édesítenek: szénsavas és rostos üdítõital, joghurt, fagylalt, reggeli készítmények, pezsgõtabletta, sportital, gyerekvitamin(!), lekvár, szinte minden rágógumi, diabetikus termékek, és maguk az édesítõszerek (kevés kivétellel): folyékony, tabletta, kristályos és por variációkban. Az aszpartam néhány mellékhatása: látászavarok, szemfájdalom fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bõrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság, bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, izületi fájdalmak.
2007. szept. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Igyál ha kívánod, de simát és ne napi 1l-t:)

Én is 8hetes vagyok és egyik nap nagyon megkívántam és ittam 2pohárral, utánna olyan jól lettem h csuhajjj:) pedig addig folyamatosan hánytam stb, azóta semmi bajom:) furi mi???:) Az orvos azt mondta igyak egyek amit kívánok csak a gyümölcsöt zöldséget mosssam meg nagyon!

2007. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy nem egészséges, de én az első terhességem alatt végig kóláztam (nekem a védőnőm inkább a lightot ajánlotta), és semmi baja nem lett a babának! Igazából sok ételről és italról azt hisszük, hogy egészséges, de mégsem. A 100%-os gyümölcslevekre mindenki esküszik, nos nekem kezdődő gyomorfekélyem van és a doki kifejezetten eltanácsolt tőle, ráadásul tele van tartósítóval (ha meg rendes gyümölcsből facsarod, abban meg úgyis benne van a permet), sőt az ásványvizek meg lepénymeszesedést okozhatnak és még sorolhatnám. Nem kell túllihegni, de nyilván túlzásba se kell vinni a kóla (vagy bármi más) fogyasztását.
2008. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!