Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem sok a 2-3 liter tea egy nap?

Nem sok a 2-3 liter tea egy nap?

Figyelt kérdés

Egyszerűen semmi mást nem tudok meginni, csak a sima citromos teát. Hagyományos filterből főzöm, citromlével és cukorral. De van olyan nap, hogy 3 litert. Így megy ez a terhesség kezdete óta.

Valahol azt olvastam, hogy nem nagyon szabad teát inni. de nem bírom ki, világ életemben teás voltam.

Mit gondoltok?


29 hetes vagyok



2008. júl. 2. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem ha hozzá van szokva a szervezeted a teához, akkor nem okoz bajt, de a mennyiség az sok..rengeteg tein van benne , ami túlpörgeti a babát, kicsit vegyél vissza , a felét legalább cseréld vízre, a másik felét pedig zöld teára az is finom.A teakannee -nek van olyan teája ami kismamáknak van az is finom a rossmannba már van.

Viszont vízhajtónak mindeképp jó, de mérlegeld..inkább kevesebbet.

2008. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég sok benne a koffein,úgyhogy a helyedben mérsékelném a napi adagot!Esetleg limonádé,vagy valamilyen szörpi?,bár a túlzott cukorfogyasztással is vigyázni kell.19 hetes kismami
2008. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még a cukorral nem volt semmi baj eddig (remélem már nem is lesz).


Köszi a tanácsot, nem tudtam, hogy van tea kimondottan kismamáknak. Akkor azt mindenképp kipróbálom.

Vízhajtónak remek, pisilek is rendesen egész nap, de legalább tudom mitől :)

Viszont arra gondoltam, hogy amit beleteszek citromot vagy citromlevet abban sok a C vitamin. Egy idő után az is árt ha túl sok van a szervezetben?

2008. júl. 2. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem teát inni ugyanis a kávét nem birom meginni reggel és fáj fejem mivel a teéban van koffein bár nem olyan mennyiségben ezért nem 1csészével iszom hanem lefözzők este 1,5 l-t beteszem a hütőbe és reggel iszogatom de mellette sok ásványvizet iszom mert a túlzott tea fogyasztás sem jó a vesének egy ideig oké de nagy mennyiségben nem.Védőnőm szerint ihatunk de mértékkel még a napi 0,5-talán még az 1 l is rendben van.16hetes kmama
2008. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon világosra főzöd csökkent a teobromin tartlama, ezáltal nem érvényesül annyira az élénkítő hatás. Néha igyál cukor nélkül is. 2-3 liter nem olyan nagy gond így. Mivel már hozzászokott a szervezeted, és várandósságod kezdete óta ezt iszol a baba is hozzá van szokva.

Én a kávával voltaqm így napi 2-t ittam és szoptatás alatt is kellett,mert ha nem a babám nyugtalan volt.

2008. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!