Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. babánkkal vagyok terhes...

3. babánkkal vagyok terhes nem tervezett baba, szívem mélyén szerettem volna,2 év lesz a két kisebb közt. Néha olyan gondolatom van, hogy nem is szeretném. Még csak 8 hetes terhes vagyok. Abortusz kizárva. Másnál is volt ilyen, hogy nem szeretné?

Figyelt kérdés
persze várom már,hogy a kezemben legyen,csak nem értem az érzéseim néha
2013. aug. 24. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Hasonló helyzetben vagyok én is. Második babámmal vagyok 10 hetes terhes. Beszéltünk róla, hogy majd kb 1-1,5 év múlva nekiállunk de hamarabb besikerült. Persze eszembe sem jut elvetetni, meg örülök is neki de közben meg olyan érzésem van, hogy rám lett erőltetve, mintha valaki a megkérdezésem nélkül döntött volna. Most még rengeteg minden nem ideális és én sem érzem készen magam még egy gyerekre. De közben meg lelkiismert furdalásom is van amiért így érzek. :(
2013. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,gondolom változni fog ahogy érzem mocorogni,de nekem is lelkiismeret furdalásom van
2013. aug. 24. 15:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a kisebb fiamnál voltam így. Szinte el sem hittem, hogy terhes vagyok. A szülésnél úgy kiabált rám az orvos, miután a hasamra fektették a kisfiamat, hogy fogjam már meg, mert leesik. Mintha ott sem lettem volna. Most már 6 éves lesz, és mindennél jobban szeretem, minden kétes érzés elmúlt, és rossz visszagondolni, hogy valaha máshogy éreztem.
2013. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a 4. gyermekemmel lettem terhes.Derült égből villámcsapásként ért a dolog.Egy csomó tesztet csináltam mert nem tudtam elhinni,hogy terhes vagyok.

Az első hetek nehezek voltak,lelkileg de aztán már örültem és vártam,hogy megszülessen.

A két kicsi közt 2,5 év van.

Nehéz volt 4 gyerekkel de azóta eltelt 3 év,most már könnyebb.

2013. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Én tavaly jártam végig ezt az utat,a 4. gyerekkel... :-) Májusban fogant,akkor még össze-vissza volt a mensim,az előző szülés után nem állt még helyre,8 hónapos volt akkor Hármaska... Hát,én megijedtem a teszt láttán,mert a legrosszabbkor fogant...- gondoltam én,és az apja is,mikor megmondtam neki,hogy mi van,bár az abra gondolni sem tudtam,vagy is gondoltam,azt gondoltam méghozzá,hogy nincs az az Isten,hogy én eldobjam magamtól,mert hát nem kérte hogy jöhessen,mi sem kértük,de jött.... És mivel a szülések utáni 1. évben a terhességek vetéléssel végződtek,így úgy voltam vele,hogy úgy is veté lesz most is... Egy ab.hoz viszonyítva könnyebben dolgoztam volna fel... Eljött a 7. hét,"vártam" a spontánt,volt is pecsét,de éppen hogy valami. Ekkor már elszomorodtam,mert jól bele gondoltam,hogy milyen jó volt várni a csajokat is,hogy szerettem amikor nőtt a hasam,rugdostak odabent,forgolódtak,találgattam hogy vajon fiú van e odabent,vagy kislány,hogy vártam mindig az uh-kat és a védőnői tanácsadásokat ahol a szívhangot is nézték,hogy milyen varázslatos dolog volt megszülni őket,amikor először rájuk néztem,először szoptattam,amikor először mosolyogtak... És a kicsinek esze ágában nem volt itt hagyni :-) Persze utána hallgattam a Páromat,hogy jobb lenne,milyen rosszkor,stb,ha úgy alakultak a dolgok,hogy rosszabbra fordult az anyagink,akkor még rosszabb volt hallgatni,hogy jobb lett volna ha... A terhesség során gondolkoztam,hogy mihez kezdek én itthon egy 1,5 éves sincs gyerekkel és egy újszülöttel? Hogy fogom bírni,hogy fogunk egyáltalán közlekedni,hiszen a boltból nem jön haza az áru,a nagyobbak sem mehetnek maguk az oviba. Volt hogy még rosszabb volt,és megkérdeztem magamtól - kell ez nekem?? Aztán lenéztem a növekvő pocakomra,és egyértelmű volt a válasz!

Aztán februárban megszületett a kicsi fiunk,Apuka megenyhült :-) És bár voltak érdekes hónapjaink- anyagilag-,de nem bántam meg egy cseppet sem ezt a kicsit!! Egyszerűen imádom!

Bár soha nem tartottam magam hívő embernek,de úgy vélem,hogy ezek a "Potya babák" Isten naaagy ajándékai... Nem tudom miért "kaptam",de elbűvöl,nyugis baba,a lányokat megszégyenítő haja van :-) Csuda kék szeme,mint a csajoknak és nekem,egyébként kiköpött az apja!! :-)


Az érzésed elmúlik!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)

2013. aug. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló,megkönnyeztem a válaszod! Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Bízom benne,hogy minden rendben lesz és ha elmúlnak a rosszul létek már teljesen máshogy fogom gondolni és vele is imádni fogom a terhességem,mint az első kettővel
2013. aug. 24. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne szégyelld, hogy így érzed. Sokan még a "tervezett" babák kapcsán is hasonlóképpen, és még az is teljesen normálisnak mondható. Légy büszke magadra, hogy mégis fogadod őt. Az érzés pedig nemsokára megjön, hidd el. Lesz idő, amikor semmiért nem adnád majd, hogy ő is van Neked. Sok boldogságot!
2013. aug. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pozitív hozzászólásokat!
2013. aug. 26. 06:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, nagyon örülök (persze nem ez a jó kifejezés, csak nem sikerül jobban fogalmazni), hogy olvastam az írásod. Már csak azért is, mert az ember, ha rosszul érzi magát a bőrében, akkor hajlamos azt gondolni, hogy egyedül neki van ilyen baja. Az előttem szólókhoz illetve hozzád képest mindössze annyi a különbség, hogy én most az 5. babámmal vagyok kismama, még csak a 6. hétben. Nagyon nem terveztük, nem is akartam (ami azt illeti még most sem igazán akarom), és mindent elkövettünk (a cölibátust leszámítva), hogy ne legyen több gyerek. Mégis lett. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy az abortusz nem jutott eszembe, de magamat ismerve, egyszerűen nem hiszem, hogy meg tudnék békélni a gondolattal. A férjem viszont roppant boldog, amivel igyekszem én is vigasztalódni. Hozzád és az előttem szólókhoz hasonlóan én is abban reménykedem, hogy múlik a rossz érzés, és jön az öröm.
2013. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen,tényleg az ember azt gondolja,hogy csak ő érzi így,nem is gondoltam volna,hogy ennyi választ kapok és egy se negatív. Nálunk is javul a helyzet nálatok is fog. Az uh-on szeretnék már túl lenni,hogy lássam minden rendben van. Gratulálok az 5. babához! Boldog babavárást és tényleg köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 1. 07:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!