Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen, és melyik hónapban...

Milyen, és melyik hónapban vannak a kötelezető vizsgálatok?

Figyelt kérdés
Nincs magándokim, az sztk-ba járok és szeretném tudni, milyen sűrűn lesznek a vizsgálatok? Meg egyáltalán milyenek? Minden alkalommal meg is ultrahangoz? Amúgy 11 hetes várandós vagyok.
2008. jún. 30. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Ez kórház függő is. Nekem ezek voltak (Salgótarján, szintén sztk):

12 hét: hüvelyi és hasi uh, rákszűrés

I.rutin: vérkép és vizeletvizsgálat, 16 hét Afp, hepatitis szűrés, ellenanyagszűrés, hüvelykenet vétel

18 hét: uh

II.rutin 25 és 28 hét között: vérkép, vizeletvizsgálat, terheléses vércukorvizsgálat, ellenanyagszűrés, hüvelykenet vizsgálat

III.rutin 30 és 32 hét között: vérkép és vizelet vizsgálat, uh

36.hét: ellenanyagszűrés, cervixtenyésztés,

37. hét NST

38. hét NST, és uh

39.hét 2x NST

40.hét, ha nincs meg a baba befekvés

Nekem csak 4x volt uh, éd egyszer megcsináltattuk a 4D (amit a 25 és a 32 hét között a legérdemesebb)

Plusz négyhetente jártam a védőnőhöz, aki megnézte a vizeletemet, a vérnyomásomat, megmérte a súlyomat, és meghallgatta a baba szívhangját.


Remélem segítettem, üdv, 38 hetes kismama

2008. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A vérvizsgálatokra is gondolsz. Ultrahangot biztosan csinálnak 12 hetesen (tarkóredő mérés - Down kór szűrés), 18-19 hetesen (genetikai rendellenességek szűrése, méhlepény elhelyezkedése), ezután van ahol csinálnak 24 hetesen, van ahol csak 30 hetesen (rendben fejlődik e a baba, méhlepény állapota), aztán 36 és még talán 38 hetesen. A 36. héttől van NST (méhösszehúzódások hatását nézik a magzatra).


A vévizsgálatok:

- elsőként vércsoport meghatározás, hepatitis szűrés

- 16 hetesen: AFP (fejlődési rendellenességek szűrésére)

- olyan 24-25 hetesen terheléses vércukor, teljes vérkép

- ez utóbbit ismétlik a 32 hetes vizsgálaton, és a vércsoport meghatározást is


Vizeletvizsgálat is van kb. havonta, azt nézik, hogy nincs e fehérje, glükóz a vizeletedben.


Nagyjából ennyi. Remélem nem hagytam ki semmi fontosat.

2008. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden alkalommal nem lesz uh. Lesz egy 12. hetese, 18. hetesen. 32. hetesen, ezek a kötelezőek. A többi "kötelező" a tanácsadáson vérvétel, vizelet. Az pedig a dokidtól függ h csinál e méhszáj vizsgálatokat vagy sem, na meg a rákszűrés ha nem volt 1 éven belül!
2008. jún. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

2. vagyok, még itt egy cikk a vizsgálatokról (ezt nem csinálják mindegyiket, csak akkor ha szükség van rá):

[link]


Ja, és el kell menni EKG-ra és fogászatra.

2008. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2008. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogászatra sem küldenek mindenkit!
2008. jún. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!