Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár utáni pár napban a...

Császár utáni pár napban a kórházban a diéta hogy néz ki, mit lehet enni? Azért érdekel, mert lisztérzékeny vagyok.

Figyelt kérdés
Még egy kérdés,tudja valaki,hogy milyen szurikat adnak császár után kórházban?
2013. aug. 12. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem szokott külön diéta lenni tudtommal csász után, elgalábbis nekem még senki nem mondta hogy lett volna pedig sok kismama között forgok évek óta.
2013. aug. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm most szűlt és ő mondta,hogy a császárosoknak 2 napig diétázniuk kellett.
2013. aug. 12. 11:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Majd amikor felvesznek a kórházba szólj feltétlenül, hogy lisztérzékeny vagy. Te mást fogsz kapni, mint a többiek.
2013. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sógornőm tavaly szült császárral, főtt krumplit, ilyesmiket kapott.
2013. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kórházfüggő.

Én liszt és tejcukor érzékeny is vagyok,megkérdeztem előre hogy mire számitsak,és inkább párom hozta naponta a kajámat be,mert nem tudták garantálni a kórházban hogy nekem jó lesz amit adnak...

2013. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp szólj már felvételkor, hogy lisztérzékeny vagy! Bent feküdtem pár hétig már császár előtt - nem adtak előtte másmilyen ételt, mint utána. Napközben általában valami kenyér vagy zsemle felvágottal vagy májkrémmel vagy kockasajttal, tea vagy tej, néha alma tízóraihoz, ebédre meg szokásos "menzás" ételek dívtak (szószos vagy rántott hús, rizzsel vagy krumplival, leves, főzelékek). Annyi, hogy műtét előtt nem lehet 12 óráig enni, ha programozott. Na meg utánra nem érdemes olyat enni, ami szorulást okoz, de erre csak te figyelhetsz.

Szurik: közvetlen utána nekem adtak oxitocint (méhösszehúzó) az infúzióba meg fájdalomcsillapítót. Sok helyen adnak automatikusan vérhigítót (trombózis megelőzésre), de van olyan kórház, ahol csak 35 év felett adnak vagy ha a családi anamnézis ill. a kórtörténeted indokolja (pl. trombózis, embólia, erős visszeresség) - az is változó megítélésű lehet, hogy hány napig kell (pl. még otthonra is).

2013. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem, ott a császárosok addig csak folyékonyat kapnak, amíg nem sikerül először székelniük.


De ha szólsz, hogy lisztérzékeny vagy, akkor figyelembe veszik.


Én ugyan nem voltam császáros, de nekem adtak tejmentes kaját, mert nekem meg az kellett.

2013. aug. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is lisztérzékeny vagyok, 5 hónapja született a babám és programozott császárral. Amikor még feküdni kellett a műtét után, akkor üres zöldséglevest kaptam, amit szívószállal ittam meg. De utána rendes ételt kaptam mindig. Én kaptam a legfinomabbat, mert nekem mindig valamilyen hús volt rizzsel/ krumplipürével és kompóttal:-) Arra vizsont számíts, hogy kenyret nem biztos, hogy kapsz. Én is csak azért kaptam, mert akkor éppen volt a kórházban egy másik lisztérzékeny is, így eérdemes volt nekik sütni. Én vittem be magammal előre csomagolt kenyeret, mert aznap csak puffasztott rizst kaptam.

Műtét után meg fájdalomcsillapítót és méhösszehúzót adnak, de egyáltalán nem vészes. Mikor fogsz szülni?

2013. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha diéta van, az azt jelenti, hogy puffasztó ételt nem adnak. Legalábbis császár után nálam ezt jelentette a diéta - egy napig. Gondolom, nem is baj, mert a hegfájdalom mellé nagyon nem hiányzott volna még valami jó kis puffasztó kajának az utóhatása.

A szurikat jól leírták előttem.

2013. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Nekem sürgősségi császárom volt a Szent Imrében. Műtét után kb 8 órán keresztül infúziót kaptam, utána pedig semmi szilárd ételt, amíg nem volt széklet. Reggelire tejbegríz, ebédre levesnek a leve + krumplipüré, vacsorára kefír vagy joghurt. Több mint két napig csak ezeket ehettem. Szurit nem kaptam. De tőlem előre meg is kérdezték, hogy érzékeny vagy allergiás vagyok-e valamire.
2013. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!