Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felfáztam, kaptam antibiotikum...

Felfáztam, kaptam antibiotikumot, de nem érzem a javulást. Hétfőn visszamegyek a kórházba, addig lehet valami baja belőle a babának?

Figyelt kérdés

Még mindig érzem a szúró érzést és a vizeletemben elvétve úszkálnak a gennyes darabok. Csütörtök óta szedem az antibiotikumot.


29 h km


2013. aug. 11. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el minél előbb a nőgyógyászodhoz. Lehet, hogy az az antibiotikum, amit kaptál nem megfelelő a kórokozóknak. Kérni fog egy tenyésztést. Ennek az eredményére ugyan várni kell 1-2 hetet, de utána mivel pontosan meglesz a bacitörzs olyan antibiotikumot tud felírni ami a legjobb. Addig lehet azt mondja hogy csináld végig a kúrát, hiszen az antibiotikumok elég széles spektumúak és csak kúrát szabad csinálni. Végülis csak pár napja szeded. Én is így voltam, mire megjött az eredmény már nem volt semmi bajom, mert használt a gyógyszer. Nekem nem voltak benne gennyes darabok. Biztos, hogy onnét jönnek? Vizsgáltasd ki magad alaposan ezügyben is ! Jó egészséget nektek! Írj majd, hogy mi volt!
2013. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idő múlva még nem feltétlenül érzel javulást. Kell egy kis idő, amíg kifejti a hatását. Az antibiotikum kúra nálam 10 napig tartott. Két doboz gyógyszert kellett beszednem. Ha nem szedem végig, marad valami kis baci, ami tovább szaporodik, és kezdődik elölről. De nagyon vigyázz, hogy mit szedsz be, nekem olyan gyógyszert írt fel az orvos (pedig szóltam, hogy terhes vagyok), amit kismamáknak nem lehetne. A többi doki csak a fejét fogta, (én 3-szor voltam orvosnál, mert nem éreztem javulást), hogy hát ez nem volt túl jó választás. Szerencsére nem lett baj belőle, de lehetett volna.
2013. aug. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az antibiotikum mellett még jó sok folyadékot is igyál!
2013. aug. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, napi szinten 5-6 liter folyadékot iszok, minden utasítást próbálok betartani. A doki azt mondta, hogy ha 5 nap után nem hat menjek vissza, hétfőn telik le, minden nap szúrt, éreztem a felfázást csütörtök óta. Máskor antibiotikumos kezelés után 1 napra, nem éreztem, de persze végig beszedtem. A darabkák tuti onnan jönnek, nagyon sokszor járok wécére, így meg tudtam figyelni. A babát nagyon féltem, nehogy koraszülés legyen, mert sok helyen olvastam, hogy ezzel nagyon kell vigyázni.
2013. aug. 11. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!