Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egészségügyben dolgozom, ahol...

LN09 kérdése:

Egészségügyben dolgozom, ahol MRSA-s, és különböző magzatra veszélyes betegségek fordulnak meg. Szeretnék táppénzre menni, a nőgyógyász ad javslatot? 4-5 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 08:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Amint van szívhang, terhesgondozásba tudnak venni, és a gondozó ki tud írni táppénzre. ha a terhességhed kezdettől fogva veszélyeztetett, akkor még ez se kell megvárni, azt hiszem.


Nekem a 6. héten még nem láttak szívhangot, így nem tudtak terhesgondozásba venni és kiírni, a nőgyógyászom azt javasolta, hogy a háziorvos vegyen addig táppénzre. Így is lett (közben tényleg megbetegedtem, sajnos), és a legközelebbi UH-n már szépen látszott a szívverés.

2009. okt. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is veszélyes munkakörben dolgoztam, 6+1 hetesen voltam uh-on, már volt szívhang. Mondtam a dokimnak, hogy hol dolgozom és mit, azonnal írta az igazolást, amit aztán vittem az üzemorvosnak (nálunk ő vett táppénzre, nem a háziorvos) meg a főnökömnek.

Nincs értelme kockáztatni!

2009. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ez igy van. Remélem lát a doki terhességet holnap és ad javaslatot...
2009. okt. 27. 13:50
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetnél más nem veszélyes munkát is ha szeretnél dolgozni mert kell hogy adjanak neked megfelelő munkakört.
2009. okt. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Bőrgyógyászati ambulancián sajnos nincs olyan munkakör ami lazább. Vagy dolgozok vagy nem. Annak nincs értelme, hogy beüljek egy rendelőbe egymagam és 8 órát ott üljek.


Voltam nődokinál. Egyből táppénzre vett. Hétfőtől már nem megyek. Inkább maradok itthon minthogy kockáztassak.

2009. okt. 31. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!