Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg mondanátok a gyereketeknek...

Meg mondanátok a gyereketeknek, ha örökbefogatott lenne? És ha igen mikor?

Figyelt kérdés
Uncsitesóék örökbe fogadtak 1 babát,már nem most 5 éve.Nem laknak tőlünk messzi,még is csak 1 évben 1x találkozunk.Óvodába a gyereket nem a községükbe hordják,hanem 20 kilóméterrel arrébb.Pedig még a környékükön sem tudják,h. a lányuk örökbefogadott.Ez a történet ichlette a kérdésemet.És érdekkelne,h. ti hogy döntenétek.
2009. okt. 26. 14:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam h. ritkán talizunk,mert nem akarnak sűrűbben jönni,annyira félnek nehogy a kislány megtudja az igazat.Összesen 30 km-re laknak tőlünk.1x mondák el,h. mi a helyzet,azóta nem beszéltünk róla,a gyereket a mi vérünknek tekintjük,stb.
2009. okt. 26. 14:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs jó időpont. Eleve úgy kellett volna a gyereket nevelni, hogy vannak olyan anyukák és apukák, akinek lehet saját babájuk, és vannak olyan anyukák akik nem tudnak egy babát a hasukban kihordani, és vannak olyanok, akik kihordják a babát és odaadják ezeknek a családoknak. Ezek az örökbefogadások pedig tanfolyammal kezdődnek, amiben az az első, hogy mikor és hogy mondjuk meg.
2009. okt. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én elmondanám neki, de nem 5 évesen!Inkább olyan 11-12 évesen akkor már felfogják!Ez a sok elővigyázatosság szerintem felesleges!Egy 5 éves gyerek nem buta!Észre fogja venni hogy valami nem stimmel körülötte!És lesz majd 7-8 éves is, mikor majd kérdezősködni fog hogy miért nem játszhatok az unokatesóimmal, vagy a szomszéd gyerekekkel?Akkor majd mit mondanak neki?
2009. okt. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én elmondanám neki, kezdettől fogva... ahogy nyíladozik az értelme, mindig annak megfelelően elmagyarázva. már az óvodában tanulnak a családról..apa-anya,stb... már akkor lehet róla beszélni megfelelően. én nagyobb veszélynek és probléma forrásnak látom ha később tudja meg, ne adj isten nem is tőlük... ebbe bele gondolni is rossz, milyen sérüléseket tudnak neki okozni, mikor éppen védeni próbálják.
2009. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én elmondanám neki. Jobb ha előbb tudja meg mint, hogy nagyobb korában csalódnia kelljen a szüleiben, hogy hazudtak neki. De persze már csak akkor mondanám meg neki mikor elég érett ahhoz, hogy felfogja, hogy mi történt és éretten tudja kezelni. Nem túl korán de nem is későn.
2009. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én talán 8-9 éves korában mondanám el.Szerintem az oviban elmondaná mindenkinek,és ezért esetleg csúfolhatják.Viszont 8 évesen megtartaná magának a titkot,meg hát nagyon imádja az apját is az anyját is,szerintem ebben a korban már megértené,h. mi a helyzet,de nem haragudna a szüleire.Viszont ha kamaszkorban tudná meg,vagy később,akkor lehet,h. megharagudna,még a világra is.Nekem ez a véleményem.Szerintem is felesleges ez a nagy óvatosság,dehát ez van.
2009. okt. 26. 15:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm 12 évesen tudta meg. Játék közben az egyik kis unokatestvére elszólta magát(?).

Zokogva rohant haza.

Akkora trauma volt ez neki, hogy a mai napig nem tudta rendesen feldolgozni.

Én mihamarabb elmondanám, az ő nyelvén persze.

Nem jó, ha emiatt rejtegetik a gyereket!

2009. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A barátnőmék kezdettől úgy mondták, hogy van egy néni, aki megszülte őt, és ők a szülei, akik nevelik. Az ő szintjén teljesen jól érti és elfogadta a gyerek. Azért döntöttek így, mert nem akarták, hogy mástól tudja meg hirtelen.
2009. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Engem örökbe fogadtak és még 4 éves se voltam mikor elmondták és sokkal jobb hogy ilyenkor mint később,mert tényleg nem fogtam fel de érdekelt a téma és mikor felfogtam hogy mit jelenet addigra már nem izgatott!Ha később tudom meg úgy éreztem volna hogy hazudtak nekem annyi éven át.
2009. okt. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!