Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10. terhességi hét után, még...

10. terhességi hét után, még léphet fel komplikáció?

Figyelt kérdés
szépen fejlődik a babám a heteinek megfelelően,gyönyörű a szívverése is.Van még okom az aggodalomra,vagy picit már kezdhetek megnyugodni?
2013. aug. 7. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Hàt megnyugtatnàlak de akkor hazudnom kène!

Sajnos komplikàciò az egèsz terhessèg alatt elöfordulhat.

Föleg a 12.hètig.

Az az egyik fordulòpont,aztàn a 24.hèt ès vègul a 35.hèt.De nem szabad a rosszra gondolni!Csak pozitívan.....nem törtènhet baj!Így kell felfogni.

Nyugodt terhessèget neked! 36hkm

2013. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak a még előtted álló 7 hónapot végig fogod parázni. Ez ezzel jár, vajon jó ez az eredmény vajon nem túl rövid a combcsontja, ugye nem túl nagy a feje.. :D Jönnek majd az afp eredmények ami tuti kevésebb lesz vagy több, de sosem jó... A lényeg, hogy te maradj nyugodt, mert amíg a doki nem mondja, hogy gáz van, addig nincs is! :) 12+3hkm
2013. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a 12.hét miért fordulópont?
2013. aug. 7. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert a 12. héten csinálják meg a nyaki redőt lemérő genetikai ultrahangot ami a down-kór kockázatát méri.
2013. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom,de úgy tudom fiatal korban még kisebb az esélye ennek a betegségnek,illetve hogy ha nem is volt a családban komolyabb betegség.Ez talán nyugtató lehet
2013. aug. 7. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze nyugodj meg feleslegesen nem kell parázni.. ha ennyit parázol neked sem jó meg a kicsinek sem. :)Jönni fognak a vizsgálatok sorban, ami mind a kettőtök érdekét szolgálja. :) Nekem az első terhességemnél is egyszer rendben találták a dolgokat utána mégis mennem kellett amniocentézisre, mert az afp-m alacsony lett pedig 20 éves voltam az első babánál... és mégis. ja... egészséges kislányom van .. :D neaggódj :)

12+3hkm

2013. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 7. 21:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Először a szívverés megjelenése után csökken a vetélés kockázata, de még mindig magas a 12-13. hétig.


A 12-13. hét azért fordulópont mert a méhlepény veszi át a hormontermelő szerepet. Ez néha problémákba ütközik.

Szintén ekkor mérik a nyaki redőt, down kór kizárásához.


Szóval a 12-13. hetet szokták egy választó vonalnak nevezni, de sajnos a baj mindig megeshet.


Akkor ha már megszületett és hazavitted.

Én is nagyon aggódom, de próbálom nem ilyen szörnyű gondolatokkal megélni a terhességemet.

9+1 hkm


Minden jót kívánok, egészséges gyönyörű kisbabát!

2013. aug. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!