Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki írhat ki 1 hét táppénzre,...

Ki írhat ki 1 hét táppénzre, ha a nődokim szabin van? 7 hetes vagyok

Figyelt kérdés

A munkahelyemen szabadság, ill. betegség miatt nekem kellene ellátnom 3 ember munkáját, ami fizikai képtelenség, így is hulla fáradt vagyok. Pláne nem akarok emelgetni (nem tudják, hogy babát várok).

Kérdésem, hogy kivel irathatnám ki magam 1 hétre? A védőnő adhat ilyen papírt? Vagy mehetek egyenesen a körzetihez? Kiírnának egyáltalán?


2008. jún. 28. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A korzetihez menj, csak o irhat ki tappenzre.

A nogyogyaszod amugy a javaslatot irja meg, h a haziorvos vegyen tappenzre. Ez kesobb, ha mar egyaltalan nem akarsz dolgozni, fontos lesz, de most egy hetre a nogyogyasz javaslata nelkul is ki fog irni a korzeti orvosod, ha elmondod neki a helyzetet.

2008. jún. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%

Szia!Ha már kiiratod magad,akkor iratsd magad teljesen,ne csak egy hétre.A dokid írjon egy javaslatot,hogy táppénzre vegyenek.Kérd meg,hogy vegyen veszélyeztetettre,hidd el,nem fog nemet mondani.A javaslatot kell odaadni a háziorvosnak,és onnantól kezdve táppénzen vagy.Ha rám hallgatsz,akkor nem csak egy hétre mész el,hanem amíg meg nem szülsz.Főleg ha még nem is tudják,hogy terhes vagy.iratsd ki magad teljesen,azzal védve is leszel a kirugás ellen.Gondold meg.Otthon se fogsz unatkozni,és otthon nem is kell dolgoznod három ember helyett.Ilyenkor ne foglakozz semmi mással,csak azzal,hogy te még nagyon az elején vagy a terhességnek,és nagyon bánnád,ha a munkádból kifolyólag veszítenéd el.

Vigyázz magadra,és a babócádra.

22 hetes kismama

2008. jún. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.Azért arra vigyázz,hogy legyen kiskönyved v.papirod a terhességről,amit a nődoki írt,mert akkor vagy védett.Ha körzeti táppénzre vesz,és még nem tudják benn,és nincs kiskönyved(nődoki papirod) akkor kiderül,mert a körzeti 8-as kódot fog valószínű ráírni,ami veszélyeztetett terhességet jelent.(és itt mindegy,hogy 1-2 hétre szeretnéd kiiratni magad,v. végleg.)Én amúgy annó írásba adtam.24 hetes pocis
2008. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A körzeti 8-as kód nem veszélyeztetett terhességet jelent,hanem egyéb betegséget. Általában mindenkinek ezt írják rá, ha kismamai, ha nem. A többi az ilyen pl.: üzemi baleset, kórházi tartózkodást jelent.

A háziorvos ki fog írni egy hétre simán.

2008. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!