Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudtok mondani a norprolac...

Mit tudtok mondani a norprolac/bromokriptin gyógyszerekről kismama esetén?

Figyelt kérdés
családtagom 10hetes terhes. még mielőtt teherbe esett volna kiderült néla egy jóindulatú agyalapi-mirigy daganat, amire norprolacot és bromokriptink kapott, tehát alapvetően nem a magas prolaktin szint miatt szedi, hanem a daganat növekedését gátolja, így nem hagyhatja abba. sajnos az orvosaitól alig kap tájékoztatást, hogy lehet-e szedni, kell-e szedni. ha jól tudom 14.hétig szedik magas prolaktin szintre. de ha utána is szedi károsíthatja a magzatot? gondoltam itt talán valakinek van tapasztalata a dologgal kapcsolatban. előre is köszönöm
2009. okt. 25. 20:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jóndulatú agyalapi mirigy daganatom van nekem is. Terhesség alatt fel kell függeszteni mindenképp, de azért életfontosságú beszélni egy endokrinológussal!
2009. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
beszélt endokrinológussal, de nem mondtak neki semmit. 10hetes és végig szedte. de neki nem szabad abbahagyni. a gyógyszer angol oldalán azt olvastam, hogy nincs magzatkárosító hatása. nem tudja mit csináljon, de nagyon félti a babát.
2009. okt. 25. 20:42
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nézd, én végigmentem a bromocriptinen, norprolacon és most a dostinexnél tartok. Nekem azt mondta az endokrinológus, hogy ha teherbe esnék, meghatározott idő múlva le kell állnom a szedésével, ezért is rizikós a 9 hónap, mert azalatt -gyógyszer híján- növekedhet a daganat. De ez is úgy van, hogy kinek hogy! Pl én félévig voltam gyógyszer nélkül (2 váltás között), és nem nőtt egy millimétert sem ez alatt az idő alatt.

Váltsatok endokrinológust, én azt javaslom! Esetleg megadhatom az enyémnek az elérhetőségét! Hová valósiak vagytok?

2009. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
sopron. és nagyon köszönöm a segítséget
2009. okt. 25. 20:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Szívesen. De ez Debrecen. Az is jó? Egyébként jó orvos, ha érdekel titeket.
2009. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
megköszönném, ha megmondanád a nevét, sajnos sopron kisváros, nem túl jók a lehetőségek
2009. okt. 25. 20:57
 7/12 anonim ***** válasza:

Dr Balogh Imre


20/480-5799


Tócó Gyógycentrum Magánrendelés


4031 Debrecen, Tócóvölgy, Derék u. 201. számmal szemben lévő szolgáltató házban.

2009. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. okt. 25. 21:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Szívesen. Jó egészséget nektek!
2009. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még mindig én. A neten megtalálod a honlapját is a főorvos úrnak, tehát a mobilszáma is bárki számára elérhető.


Link (az egyik, több helyen fenn van):


[link]

2009. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!