Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tulajdonképpen a vizesedésnek...

Tulajdonképpen a vizesedésnek mi a biológiai magyarázata?

Figyelt kérdés
Miért alakul ki? Van valami szerepe? A természet sosem produkál felesleges dolgokat. Azzal tisztában vagyok, hogy ez kellemetlen, rossz dolog, de akkor minek van??
2008. jún. 27. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:

"A terhesség idején megváltozott hormonszint sok kismamát hajlamosíthat a vizesedésre: főleg az utolsó harmadban gyakori, hogy megduzzad a boka, a kézfej és a lábfej. Ezt az állapotot a nyári meleg tovább súlyosbíthatja, de egy kis odafigyeléssel elkerülhető, vagy legalább csökkenthető az ödémásodás mértéke.


Még a nem várandósok is sokszor tapasztalják, hogy nagy melegben, vagy sok álldogálás után megdagadnak végtagjaik. A terhesség során azonban a szokottnál több folyadék halmozódik fel a testben, a vér mennyisége azért növekszik meg 1-2 literrel, hogy a magzat és a méhlepény is elegendő tápanyaghoz jusson. Az egyre súlyosabb méh azonban egyre nagyobb nyomást gyakorol a medence vénáira, emiatt lelassul a szív felé tartó vér áramlása, a többletvíz pedig a vérből a láb szöveteibe szivárog – így alakul ki a vizenyő. A terhesség alatti vizesedés szerencsére a szülés után szinte azonnal megszűnik. "

2008. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahhháá! Köszi. Csak azt nem értem, ilyenkor miért kell kevesebbet inni? (Napi max. 1 liter)Az nem káros a babócára nézve? Vagy ő elveszi, ami neki kell?
2008. jún. 27. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

NEM NEM NEM nem szabad keveset inni!

Es regi es elavult nezet.

Igyal annyit, amennyi jolesik, foleg ebben a melegben.

A viz bevitele segit a vesenek uriteni a testben felhalmozodott vizet.

2008. jún. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad kevesebbet inni !!! Sőt !! DINNYE nagyon jó vízhajtó.
2008. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ne igyál kevesebbet, nekem a doki napi 3,5l vízet mondott naponta. Pedig az utolsó 2 hétbe nagyon be vizesedtem. Erre vn jó megoldás, patikába lehet kapni rá homeopátiás golyokat, nagyon jó.
2008. jún. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igyál sok sok folyadékot!!!

a vesék is csak akkor működnek, ha iszol. ráadásul ebben a melegben a naggyát ki is izzadod annak amit megittál.

és a sót se sökkentsd, mert azt is izzadsz!

régi és elvault nézet miszerint ne igyál és ne vigyél be sót! ha ezt teszed esetleg el is ájulsz kiszáradás miatt!

polcold a lábad, borogassd hideg vízzel, áztassd hide vízbe, kicsit segíhetet az is.

2008. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
NE igyál kevesebbet! Inkább próbálj TÖBBET inni! Jól írták előttem, elavult nézet, hogy ilyenkor kevesebbet kell inni. Ma már tudjuk, hogy ha keveset iszol, a szervezeted még inkább ragaszkodik a vízhez és ahonnan lehetne, onnan sem engedi távozni, ettől még vizesebb leszel, ráadásul a folyadékhiány koraszülést okozhat!!!
2008. jún. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Húúú, akkor iszom sokat! A dokim mondta, hogy kevedet igyak.. Hogy őszinte legyek, nem nagyon sikerült betartani. Valahogy ösztönösen éreztem, hogy nem jó ez így. Köszönöm a válaszokat!
2008. jún. 27. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!