Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell szedni magzatvédő vitamin...

Kell szedni magzatvédő vitamint vagy nem?

Figyelt kérdés
Mindeki mást mond.A doki ajánlja.Aki már volt kismama az azt mondja ne mert többet árt mint használ.Én Elevitet kezdtem el, azt mondják attól mindenkinek óriás gyereke lesz.Van egy új a HIPP Natal, de azt meg még nem nagyon kapni, ha valaki azt használja segítene, hogy hol vette?
2007. szept. 26. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szedem az Elevitet, pedig nem vagyok még terhes, csak szeretnék az lenni. A kérdésedből nem derül ki, hogy te terhes vagy e? De szerintem mindenképpen jó szedni, ha még nem vagy terhes erősíti a szervezeted, a méhed, ha pedig már az vagy, akkor pedig...A lényeg, hogy egészséges legyen a baba, erre találták ki a vitamint. Én még így nem hallottam, hogy attól nagyobb lesz a baba, szerintem a két dolog nincs összefüggésben.
2007. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Hogy kell-e vagy sem, azt senki nem fogja neked megmondani. Az más hogy ajánlják az orvosok vagy a védőnők esetleg más kismamák. Én szedtem félidőig mind a két terhességemmelaz Elevitet. Rám is rámíjesztettek hogy hagyjam abba mert nagyon nagy lesz a baba. Tényleg szép nagy babám lett. Én mindenképpen ajánlom főleg a terhesség korai szakaszában, mert csökkenti a hányingert is és pótolja az esetleges hányás, étvágytalanság miatti vitaminhiányt. Az Elevit( és a többi terhesvitamin ) pont annyi mindent és olyan százalékban tartalmaz ami szükséges mind neked, mind a babának. Szerintem jobb ha szeded mint ha nem!
2007. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia en 13 hetes vagyok es szedem az Elevitet amiota tudom hogy terhes vagyok. Rakerdeztem az orvosomnal art-e es o azt mondta hogy biztos nem. En ugy erzem amit eszem nen tartalmaz annyi vitamint amennyire szuksegem lenne. Nem tudom hogy az Elevitnek koszonhetem-e de egyaltalan nem voltam rosszul az elso hetekben sem.
2007. szept. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
A magzatvédő vitamin nem hülyeség, a baba a növekedése során elég sok vitamint elvon a szervezetedtől, és bizony ilyenkor elég pocsékul érezheted magad. Ha pedig ezek a vitaminok és egyéb dolgok mondjuk nem is mind találhatók meg a szervezetedben, akkor egyikőtöknek sem jut, pedig a magzatnak szüksége van rá, hogy fejlődni tudjon. Én a Gravidát javaslom, azt kezdtem szedni, utána egy ideig szedtem Elevitet, és akkor tényleg sokkal nagyobb mértékben kezdett nőni, két héttel idősebbnek nézték az ultrahangon, ez nem túl jó dolog. Ja, és csak az első három hónapban kell ám szedni, és a szoptatás alatt. Mert ha végig szeded, szintén óriásbébid lesz, és hát a saját dolgod nehezíted meg vele, nagyon nehéz lesz a szülés, ha a baba hatalmasra nő.
2007. szept. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Én is hallotam már ilyet, hogy az elvitetől óriási babák születnek. Hát lehet, hogy avn benne valami!

Szedj inkább gravidát, a gyomrodnak is jobb!

Nekem a dokim azt mondta, hogy az első 3 hónapban szedjem. Én ehhez tartom magam.

Jó dolog a magzatvédő vitamin, de nem kell túlzásba vinni. Ha olyan nélkülözhetetlen lenne, akkor már kihalt volna az emberiség.

2007. szept. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Én pl nem szedek sem Elevitet sem Gravidát! Folsavat és Kálciumot szedem! A folsav nélkülözhetetlen mert sokkal kisebb a nyitott gerinc veszélye..A kálcium pedig a csontoknak jó! Ha valamilyen vitamint kell szedned azt a vérvétel eredményéből megfogja neked mondani az orvosod vagy a védőnőd! de ha még nem vagy kismama akkor is ajánlom hogy szedj folsavat 1090 ft 50db-os naponta 1 elég! Minden jót remélem segítettem:) Egy 14 hetes kismama:)
2007. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 12. hétig javasolták a vitamin szedését.

Együnk naponta zöldséget és gyümölcsöt és ne a mesterséges dolgokat.

2007. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Nekem a doki azt mondta, hogy amennyiben eszek sok zöldséget és gyümölcsöt, akkor nem muszály, eldönthetem. Én úgy döntöttem nem szedek semmit, mert akik túl sok vitamint tömnek magukba azoknak nagy valószínűséggel nagy babájuk születik. Az elevitet meg nem ajánlom. Gondolj bele, a mi anyukáink és nagymamáink sem szedtek semmit, mégis megszülettünk és egészségesek vagyunk.

2007. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Jól mondod, mindenki mást mond. Én 14 hetes vagyok és kb. 2 hónapja szedem az Elevitet. Nekem is mondták, hogy növelheti az étvágyam és gondom lehet a kilókkal, de én speciel 1 kg-ot fogytam, szóval szerintem abszolút alkati kérdés. A baba méretei sem nagyobbak az átlagnál, sőt én mindig úgy gondolom, hogy kisebbek, szóval ez is egyénenként változó. Egy barátnőm végig szedte a terhesség alatt, hízott összesen 8 kg-ot, és teljesen normál méretű babája született. A vitaminokra szüksége van a szervezetednek, mert a baba mindent "kiszipolyoz" belőled.
2007. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!