Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védönőm azt irta a papiromra...

A védönőm azt irta a papiromra hogy 8 hetes vagyok a nőgyogyászom azt mondta, hogy 10 hetes, ilyenkor mivan? Melyiknek kellene hinnem? ápril.17. volt utoljára meg a havim

Figyelt kérdés
2008. jún. 26. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szülés kalkulátor

Nyomtatási nézet

Szülés várható időpontja: 2009-01-21

Fogamzás feltételezett ideje: 2008-05-01

Betöltött hét: 10

Hátralévő napok száma: 209

Trimeszter: első


Magzat átlagos méretei:


* GS (petezsák): 40 milliméter

* CRL (Ülőmagasság vagy magzat hossza): 31 milliméter

* BPD (Fejszélesség - falcsont távolság): 13 milliméter

* Súly: 8 gramm

* Látható változások: A koponyán belül elkülöníthetővé válik az agyvíz termelődéséért felelős ún. plexus chorioideus, valamint a hátsóagy. A végtagok különálló mozgása is megfigyelhető. Számos belső szerv el kezd működni, az embrió vizeletet termel, mely hozzájárul a magzatvíz keletkezéséhez. A szív már majdnem teljesen négyüregű.

2008. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az utolsó menstruácio első napjától számolják a terhességet,hiába később fogant elvileg kb két héttel.A mensi időpont az orvosi kezdet.ha április 17én jött meg akkor onnatól tudod számolni.Tehát a védőnőne írjon mást a kiskönyvedbe ,szólj neki,mert a szülés időpontját hozzá igazítják.Nekem csak 2nap eltérés van,mert 30napos ciklusaim vannak nem 28 és így 18helyett 16ra írtak ki,ami nem lényeg igazából,de pl nekem faros a baba és úgy néz ki programozott császáros leszek 16án-tehát nem igazán lenne jó neked sem ha valami közbe jönne és két hetet eltére a valós időpontod egy védőnő miatt!!!Emiatt szólj és harcold ki,hogy írja át!37hetes kismama
2008. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Annak idején nekem azért írta a védőnőm a papírra, hogy 8 hetes, mert akkor volt az utolsó orvosi vizsgálat. Nem lehet hogy neked is ezért?

12 hetes kismama

2008. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!