Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy különböző...

Miért van az, hogy különböző hígításban javasoltak a homeopátiás bogyók?

Figyelt kérdés
Végig olvastam, ki hogy szedte. Van aki naponta vett be 30 CH-s bogyót szülés előtt, van, aki csak 5CH-sat szedett, szintén naponta. A 30as nem túl sok? Vagy jobban hat?
2009. okt. 22. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
"A hígítást a homeopátiában potenciálásnak nevezik, hiszen ezáltal éri el a szer egyre nagyobb és nagyobb hatásfokát. Fontos, miként történik a hígítás, egyes szereket többszöri lépésben tízszeresére (D potenciálás), másokat százszorosára (C potenciálás) hígítanak. A szer erőségét így egy betű és egy szám adja meg: D8 azt jelenti, hogy nyolcszor egymás után hígították tízszeresére az eredeti oldatot (az 1 g/l koncentrációjú anyagból tehát 10-8 g/l koncentráció lesz), előfordul C200 hígítás is, ami azt jelenti, hogy kétszázszor hígították az eredeti oldatot a százszorosára (az előbbi 1 g/l koncentrációjú oldatunkból így 10-400 g/l koncentrációjú lesz). Természetesen nem csak egyszerű hígításról van szó, az anyagot minden hígításnál tízszer erőteljes mozdulattal fentről lefelé kell rázni, enélkül mit sem ér az egész. A hígításhoz vizet, alkoholt vagy száraz anyagok esetében tejcukrot használnak."
2009. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, igazából az érdekelne, hogy miért ajánlgatják így (számomra) össze-vissza? Van, akinek a szülésznője a 30ast ajánlja, míg másnak az 5-öst. Megértem, ha pl. a nagyobb potenciált nem naponta kell bevenni, de itt a válaszokban azt olvastam, hogy van, aki ugyanúgy naponta szedte, míg más, az alacsonyabbat szintén naponta. Most akkor mi a jó és a hatásos?
2009. okt. 22. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:
A lényeg,hogy aki C5-ös hígításban szedi,az is annyit vesz be,mint aki C30-ast,mert a magasabból kevesebbet,a kevesebből többet kell bevenni!Azért ajánlják másképp,mert függ attól,hogy mire használja,fej fájásánál milyen nagy a fájdalom,mennyire gyorsan szeretnéd regenerálni a gátsebed stb.!
2009. okt. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi, nekem is így logikus, hogy pl. a 30 CH-ból ritkábban kéne bevenni, mint az 5CH-ból.
2009. okt. 22. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!