Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9. hétben vagyok. Miért...

9. hétben vagyok. Miért nemvettek még fel terhesgondozásba?

Figyelt kérdés
7 hetesen látszott a baba, szívhang is volt. Múlt héttől táppénzen vagyok. Tegnap voltam a tp.parírért. Rákérdeztem és azt mondta a doki, hogy majd a 12. héten menni kell Uh-ra, és akkor kapok kiskönyvet. Tudom, hogy nem ez a jellemző, de máshol is van ilyen? Vagy csak Debrecenben?
2008. jún. 25. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 12 hetesen adtak kiskonyvet, mert 12 hetesig dol el hogy megmarad a kicsi..tehat az a biztosabb..
2008. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pécsett a védőnő ad kiskönyvet, nekem 8 hetesen adott.
2008. jún. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Veszprémben én 7 hetes 3 naposan kaptam kiskönyvet ahogy vittem az uh leletet.
2008. jún. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia. Én 8 hetesen kaptam kis könyvet (Salgótarján), a barátnőm Pesten viszont szintén csak a 12 hét után kapta meg.

Üdv, 37 hetes kismama

2008. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sztem ez az uh-s dolog hülyeség.Mért kellene úgy hozzá állni a terhességhez ,hogy a 12dik hétig elmehet a baba.a baba a 7dik hónapban is elmehet-meghallhat,de mért ebből indulunk ki.Nekem pl a dokim mikor elmentem hozzá először nem volt még szívhang5-6hetesen,elküldött vérvételre ami igazolta a hcg-pozitivitását.Vissza hívott kb 8hetesen addigra volt szívhang.adott egy kérvényt a védőnőnek miszerint igazolja,hogy 7-8hetes terhes vagyok és vállalja a terhes gondozásomat .Kiállította a védőnő a kiskönyvet ennyi.Elég gáz sztem ha megváratják a 12hetet ,mert pl a munkáltatóddal a 12dik hétig köteles vagy szólni a terhességedről és ha nincs kiskönyved kirúghat-nem véd akkor semmi.Namár ha a 12dik heti uh-ra mégy és akkor kapsz csak beutalót a védőnőhöz aki ki tudja mikor tud fogadni-engem is egy hétre rá fogadott és netán amunkáltató beleköt elég nagy kakiban vagy..szval sztem egy másik orvost meg kellene látogass,mert ez nekem nem igazán tettszik ez a felfogás.Egy barátnőmnek pl már 7hetes korára megkapta a könyvét,szval dokija válogatja,de ez sok ez a 12hét.Ha későn megy az meber dokihoz,pl.10hetesen akkor megértem ,hogy elhúzódik esetleg a vérvizsgálat stb miatt de ha idejében akkor nem kéne.37hetes pesti kismama
2008. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Debrecenben hova jársz nőgyógyászhoz??
2008. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Szegeden is csak a 12hetes ultrahang után adnak kiskönyvet amikor a tarkóredő mérést megcsinálják hogy egészséges e a baba.Üdv 37hetes kismama
2008. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma is voltam UH-on. 27 mm-es a pici.

A dokim elmegy szabira, majd 4 hét múlva kell mennem újra. A Kenézybe járok. Ott fogadtam dokit, ott szeretnék szülni is.

Érdekes, mert tp-re viszont csak a körzeti nődoki vehet, Ő meg az SZTK-ban van. Ott is voltam, Ő is azt mondta, hogy majd a 12. hét után vesznek terhesgondozásba. Veszélyeztetett terhes vagyok, mert már volt két vetélésem ( de van egy cuki kislányom is:-)! 5. héten picit barnáztam, ami hamar elmúlt. Most minden rendben.

Az előző terhességnél nem kellett megvárni a 12 hetet, ezért sem értem!

2008. jún. 26. 17:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Én először az 5. héten voltam UH-n, majd a 9.-en kellett visszamennem újra. Volt szívhang, és elküldött kiskönyvet csináltatni. A védőnő azt mondta, hogy a 12. hétig kell megcsináltatni, én is csak jövő héten tudok menni, és akkor már 10. hétben leszek.
2008. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak nem Te is Móré Csabához jársz?? Ő megy most 4 hét szabira... :)

Nekem is azt mondta, hogy a 12. hét után kapok kiskönyvet, addig ne is menjek védőnőhöz. De nem hallgattam rá, kiderítettem kihez tartozom, és felkerestem a 9. héten. Az ultrahanglelet alapján simán elkészítették a kiskönyvet, semmiféle más orvosi igazolás nem kellett hozzá. Szerintem keresd fel Te is nyugodtan, jobb, ha mielőbb megvan, hogy védve legyél a munkahelyeden. A dokinak fel sem tűnt, hogy a 12. heti ultrahangra már kiskönyvvel érkezem :)

2008. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!