Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A heteket a beágyazódástól,...

A heteket a beágyazódástól, vagy a fogantatástól számolják?

Figyelt kérdés
Nekem még csak ajövő héten kell megjönnie. De a méhem, furán, egyoldalúan van felpuffadva. A bal oldal domborúbb, mint a jobb, látványosan, és nyilalgat is bele, meg húzódik. Ez lehet a baba miatt, vagy ez csak beágyazódás? Mikor teszteljek?
2008. jún. 25. 09:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Nincs igazán étvágyam, reggelizek, meg vacsizok valami könnyűt, halat, zöldséggel, mégis úgy érzem folyamatosan hízok és puffadok. Hatalmas a mellem, és a hasam is fel van puffadva. Olyan "nagynak" érzem magam.
2008. jún. 25. 09:15
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyik sem, az utolsó menstruáció időpontjától. Ugyanis ez az egyetlen dátum, ami biztos (kivéve, ha valaki nem tudja megmondani), a fogantatás feltételezhetően az utolsó mensi első napjától számított 12-14. napon van, de van akinél később, van akinél korábban, változó lehet.

A pontos várható születési időt később épp ezért helyesbítik a 12. terhességi hét körül ultrahang alapján, az embrió méretei ekkor még nem egyéniek, tehát megállapítható a kora.

2008. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De mi van ha mensi előtt esik valaki teherbe, csak még megjön? Persze kevesebb mint szokott...
2008. jún. 25. 09:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok: még annyit hozzátennék, hogy ha a te szervezeted is "törvényszerűen" működik, akkor kb egy hete lehetett peteérésed, akkortájt foganhatott meg a baba, inkább ez beágyazódás lehet. De az is lehet, hogy neked csak most van peteérésed és épp ezt érzed. Tesztelni mindenképpen csak az elmaradt mensi napján, vagy az után érdemes.

Egy valamit viszont nem értek! Te hogyan tudod megállapítani, hogy a méhed fel van puffadva? Csak mert normális esetben a szeméremcsont mögött van, csupán hasfalon át nem kitapintható (ezért szokta az orvos hüvelyen és hasfalon át való tapintással vizsgálni). Én speciel már elmúltam 12 hetes terhes, amikor felszállt a méhem a szeméremcsontom felé és saját magamnak is ki tudtam tapintani. Szóval ezt nem értem...

2008. jún. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha attól tartasz, hogy már az előző mensi előtt megfogant a baba, akkor viszont tesztelj most, sok mindent nem veszítesz, max kicsit csalódott leszel. De akkor még mindig lehet reménykedni abban, hogy a jövőhéten nem jön meg és újra tesztelhetsz.

A terhesség alatti mensiről nincs tapasztalatom, nekem nem volt, de úgy hallottam, hogy jóval gyengébb, mint a normális és rövidebb ideig tart.

2008. jún. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt en sem ertem, h tudod kitapintani a mehedet?

A dokinak is kell hozza ket kez, es be is kell tapintani.

2008. jún. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!