Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megérzi a baba hogy már...

Megérzi a baba hogy már szeretem Őt?

Figyelt kérdés
Biztos más is igy van vele,de én napjában többször simogatom a hasam a méhem környékén és beszélek hozzá.Minden reggel igy kelünk,este igy fekszünk.Mégcsak holnap leszek 10 hetes,de több hete igy megy nálunk:-) Jó ez a babának vajon?Érzi hogy szeretem?
2009. okt. 18. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

igen.

Érzi a testfeszültséget, a vérnyomást, veszi a kémiai jeleket. Hallja a hangodat érzi a kezed melegét.

Bővebbet a prenatális pszichológia tud erről mesélni neked.

Vannak könyvek is, net is. Olvas utána!

Pl Raffay Jenő: Megfogantam, tehát vagyok. Párbeszéd a babával az anyaméhben.

Vannak ilyen foglalkozások is, kismamáknak, ahol külön tanulhat figyelni a magzat jelzéseire.


A lélekhívők szerint az új lélek ilyenkor még ki -be jár a magzatba. Kijön, megnéz, rádcsodálkozik, visszasuhan. Csak mondom, amit hallottam.

2009. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Igazából szerintem csak a nyugalmadat és "hangulatodat" érzi. Még a hangodat nem igazán hallja, de majd később azt is, mint megannyi külső zajt. De nagyon fontos, hogy beszélgess vele, és harmóniát létesíts vele már az elejétől fogva. Én nagyon féltem , hogy valami baja lesz, így napközben többször is a hasamra tettem/teszem a kezem és az elején azt mondogattam neki, hogy tartson ki. Mostanában már teljesen másként beszélek vele, főleg arról, hogy még nagyon jó helyen van odabent és növögessen.

Én úgy gondolom, hogy érzi azt, hogy fontos.(-:

2009. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Bocsi lemaradt, hogy 26+1 hetes kismami vagyok
2009. okt. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
azt tanultam pszichológiából, hogy volt egy ilyen kísérlet, hogy kismamáknak terhességük alatt folyamatosan hallgatniuk kellett egy zenét, s mikor megszületett a baba és sírt akkor megnézték mi történt amikor betették ugyanazt a zenét és akkor állítólag elhallgattak meg lelassult a szívverésük. Tehát ezek szerint igen, "hallja" és érzi mi van odakint és hogy anyu mit érez azt meg még nyilvánvalóbban, hiszem a te testedben van. :) De édi
2009. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nekem jó érzés beszélni hozzá,én is szoktam neki mondani hogy maradjon velünk,minden rendben lesz,és nagyon szeretm őt:-)
2009. okt. 18. 19:22
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Én is úgy gondolom, hogy a baba érzi!


Van egy nagyon jó könyv, az a címe, hogy Lelki köldökzsinór, pont erről szól, érdemes elolvasni!

2009. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Annyira érzi, hoyg a nemzedék akinek az apja nem tért haza a frontról, s az anyjuk állandóan várt és szorongott, míg terhes volt, nos, ez a nemzedék csupa ilyen "várlak, de nem vagy itt"-"Szeretnélek, nem válszolsz""egyedül vagyunk" zenéket írt, s Pink Floydokat hozott létre meg hallgatott!Ha érted, miről beszélek.
2009. okt. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztosan érzi.Én valamelyik nap nagyon rosszat álmodtam,és a kis picuri olyan nagyon nyugtalan lett.Egyik kezemmel a férjem kezét szorongattam,a másikkal a picit simogattam pocakon keresztül és mondogattam,hogy nincs semmi baj,jól vagyunk,ne félj.És egy pár percre rá el is csendesedett.32 hetes kismama
2009. okt. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom ,hogy es hulyeseg-e, de szerintem az en babom fel a hangos zajoktol.

Mi sosem hallgatunk hangosan zenet, vagy kiabalunk.

Ha becsapodik az ajto osszerezzen.

A ferjemmel egy helyen dolgozunk es a fonokunk bucsubulija volt mult heten ahova en is mentem ,mert angliaban sehol nem lehet ragyujtani, igy gondoltam nagy bajunk nem lehet (nem discoba mentunk termeszetesen!!!) mert ez csak egy etterem barja.

Olyan hangosan szolt a zene, hogy ki kellett jonnom 5 perc utan, mert nem birt magaval a picim.

Maskent mozog ilyenkor, mint amikor oromeben ugral.

10 perc volt mire megnyugodott.Nem is mentem vissza a barba.Elkoszontem szepen es hazasetaltunk a ferjemmel.

En nagyon is hiszek ebben a kapcsolatban.

Sokan kinevetnek, de nem erdekel.

Szep babavarast

2009. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor nem csak én vagyok igy ezzel:-)))Mindenkinek boldog babavárást kivánok!
2009. okt. 20. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!