Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az úszás befolyásolja a...

Az úszás befolyásolja a szülést? Akik úsztak a terhességük alatt, mik a tapasztalataik? Megkönnyíti? Vagy ez mindegy?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Állítólag minden mozgás könnyít rajta és az úszás kifejezetten jó! Én heti 4x, de néha 5x is elmegyek. Nem úszok gyorsan, erősen, csak szép nyugodtan. Mindenképpen jó, ha az izmaidat karban tartod és az állóképességed nem hagyod el, vagy javítod ezekben a hónapokban. Én a 39. hétig végig szeretnék úszni, de előtte is heti 3x jártam mozogni... ugyan nem úszni. Ha előtte nem mozogtál, csak óvatosan, de ha ráérzel, csodálatos élmény. Én annyira rákattantam, hogy a heti 2 alkalomból lett 3, utána 4 és már néha 5x is elmegyek. Kifejezetten érzem, hogy a baba is imádja. a fertőzésekre kell vigyázni, nekem azt javasolta a dokim és a védőnőm, hogy előtte egy tampont tegyek fel, amit azonnal utána kiveszek. Óvakodj a meleg víztől, csak sportuszodába járj, semmi wellness szálloda ami tele lehet bacikkal.
2009. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Heti 3-szor járok, és nagyon imádom én is. A fertőzés megelőzésére pont úgy teszek, ahogy neked javasolták. Könnyű szülést neked! 26+2 hetes
2009. okt. 18. 09:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindhárom terhességem alatt végig sportoltam, az utolsó hónapokban minden nap úsztam.

Ha mozogsz, akkor a keringésed, tüdőd nem tunyul el, fitt maradsz végig, nem vizesedsz annyira, hiszen a felgyorsult keringés jobban el tudja a vizet szállítani.

Az izmaid pedig a kitolásnál számítanak.

A harmadik előny, hogy amennyiben megvannak a hasizmaid (amik a mozgás miatt nem fejlődnek teljesen vissza, akkor nagyon hamar visszahúzzák a hasad. én 2 hét múlva olyan voltam, mintha nem szültem volna. (Igaz én utána is azonnal elkezdtem tornázni, de volt mit folytatni)

2009. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!