Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért keményedik meg a hasam?

Miért keményedik meg a hasam?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok és néha nagyon megduzzad és bekeményedik a hasam. Mitől lehet ez?? Főleg étkezés után fordul elő. Terhesség előtt is megnőtt egy kicsit, de nem volt kemény. Például ma is ebéd után, pedig nem ettem sokat, de kemény miért lesz??
2008. jún. 24. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ilyen korai terhességnél csodálkozom, hogy bekeményedik. hónapos kor körül kezd, de ez méhösszehúzódást jelent. Azt mondta a védőnőm, hogy a napi 10 normális, de a többnél keresd fel az orvosodat.

Nekem azt monták, pihenjek, és ne erőltessem meg magam, mert vetélést v. koraszülést okoz a napi 10 -nél többszöri keményedés. De nálam 6 hó után volt... Sztem haladéktalanul keress fel egy orvost! De nem mindegy, hogy bekeményedik a hasad, v. puffad. Mert a kettő nem ugyanaz. A puffadás NORMÁLIS. A Bekeményedés 12 hetesen NEM!

2008. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jajjjjj istenem!!!!!Miért kell állandóan ijesztgetni a másikat! Ne halgass az előttem szólóra kérlek szépen. Igenis lehet haskeményedés, ez az egyik. Mivelhogy a méhed tágulásra reagálhat így. Nekem is van már kb 8hetes korom óta. Szedem a magneb6 vitamint és ok. És ezt az orvos mondta nekem is h van ilyen típus is. A másik meg az, hogy szerintem neked nem keményedik, egyszerűen emésztési problémád van evés után. Ha keményedik akkor szószerint olyannak kell érezned, mint a kő és nem nő meg, csak összeugrik egy kis kupacba. És végül még az sem mellékes, hogy a méhösszehúzódás csak akkor veszélyes, ha a keményedés mellett erős görcsszerű fájdalmad is van! szóval nyugi, ez az égvilágon semmi bajt nem jelent. De ha nem hiszed menj el dokihoz és holtbiztos, hogy ő is ezt mondja majd!!!
2008. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak és a kérdezőnek üzenem, az 1. válasz igenis helyes, és Neki van igaza!!! Amit az első válaszoló írt, az nem riogatás!

Én is csodálkozom, hogy 12 hetesen keményedsz, de ettől még lehet. Mindenképp orvossal konzultálj!

Ami tény, és ez fontos: napi max.10 keményedés még elfogadható, de figyelj arra, hogy 1 órán belül 4-nél ne legyen több!

Keményedésre az orvos szokott felírni tablettát/kapszulát, ha azt majd szeded, el fog múlni a panasz. Valószínűleg javasolni fogja a rengeteg pihenést, amit szintén jó betartani!

Maga a keményedés egyfajta görcs, ami okozhat méhnyak rövidülést, ill. méhszáj kinyílást, és akár a szülést is beindíthatja. Szóval oda kell rá figyelni.

És ez most nem riogatás, ha úgy érzed, hogy sűrűn keményedsz, keresd fel az orvosod!

2008. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!