Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, hogy ne unatkoz...

Mit csináljak, hogy ne unatkozzam ennyire? Lassan meg fogok őrülni!

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhes vagyok, ezért sokat kell pihennem, nem nagyon csinálhatok semmit. Elég korán táppénzre kellett mennem. A párom minden nap dolgozik. tehát állandóan egyedül vagyok, és lassan beleőrülök, mert én mindíg igényeltem a társaságot. Sokat sírok, már nem tudok magammal mit kezdeni, és még nagyon sok hátra van. Ebben a nagy melegben menni sem tudok sehová. Mit tanácsoltok, ti mivel töltitek az időt?
2008. jún. 24. 11:25
 1/6 A kérdező kommentje:
19 hetes vagyok.
2008. jún. 24. 11:26
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 28 hetes terhes vagyok és én is veszélyeztetett terhes! Én 20 éves vagyok, tegnap szakmunkáztam! Amivel egy kicsit el tudtam foglalni magam! Tudom milyen érzésed van,hiszen én sportoltam,amit most nem lehet! Én sem mászkálhatok,ezért álltalában olvasok,de azt is fekve! Vagy nagyon sokat rejtvényezek,ami jó,mert nem hagyom el magam és nem azzal foglalkozom,hogy most nekem milyen rossz! Az a lényeg,hogy a baba jól legyen! Boldog babavárást!!!!!!!!!!!
2008. jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én is veszélyeztetett vagyok és már 10 hete itthon vagyok,de van még hátra dúrván 22-24 hét! Ugyanígy vagyok mint te!A létező összes dolgok elolvasom a terhességről!Nekem is dolgozik a párom,sőt még utána edzésre jár,mert focista,így egy héten 3szor kb este 8 után ér haza!Tök egyedül vagyok én is! Sok tanácsot nem tudok,mert akkor nem unatkoznék én se,csak tudd hogy nem vagy egyedül! Ráadásul a sok pihenéstől már híztam 6 kg-ot,hiába figelek mit eszek! Kezdek beletörődni az unalomba! Tv-zem,olvasok,netezek!Itton csinálgatom a házimunkát!Ennyi!

Fel a fejjel:o)

16 hetes kismama

2008. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 16hetes vagyok és már egy hónapja itthon vagyok! A párom nekem is dolgozik reggeltől estig! Én egésznap a gép előtt ülök unalmamban és olvasok mindent a terhességről . Anyukám vett nekem 2 könyvet ( A suttogó titkai és a Suttogó mindent megold című könyvet) ezeket olvasom! Egy kicsit leköt, de ebben a a melegben feküdni sme tudok!De ha minden jól meg 2hét múlva mehetek dolgozni!KITARTÁS!!!!!

És ha tudsz este amikor már lehűlt egy kicsit az idő menjél ki levegőzni!

2008. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézz tv, dvd, jó filmeket. Olvass könyvet a babavárásról, kisbabákról. Érdemes kitalálni valami otthoni bütykölést,gobleinezés,horgolás, például nekem sokat segített papírmasé készítése. Már csinálhatsz a picinek előre díszeket, vagy a kiságy fölé lógatható kis izéket.

Neten van egy csomó játék, pl a honfoglaló. :)

Lehet tanulni is, pl nyelvet, vagy valamit hobbiszinten.

Már a felén túl vagy lassan, gondolj erre, és a kisbabóért ki kell bírni, hidd el megéri a végén !!!!!

2008. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok, 12 hetes voltam, amikor bevéreztem, kórházban is voltam, félig le van válva a placentám. Szóval azóta itthon vagyok, feküdnöm kell egész nap. Az én párom is dolgozik, de "szerencsére" ő hajnalban kezd, délután kettőkor már legkésőbb itthon van velem. Viszont én külföldön vagyok, ez azt jelenti, hogy a család nem látogat, kb hetente egyszer látogatnak meg a munkatársaim. Eleinte nagyon rossz volt, de már öt hete ez van és szépen kialakítottam egy napi rutint, mert ha nem tettem volna, akkor régen befordulok. Én olvasgatni szoktam, illetve már fejből vágom hogy kb 40 tv csatorna közül melyiken mikor megy olyan műsor, ami engem érdekel. Nem túl izgalmas, de a sok nyavalygás után rájöttem, hogy nincs más választásom, ha ez kell ahhoz, hogy ki tudjam hordani ezt a babát, akkor megteszem. Mondjuk annyiban szerencsésnek mondhatom magam, hogy van egy tündéri kutyusom és bizony el tud szórakoztatni engem, én fekszem, ő meg bohóckodik és legalább van kihez beszélnem.

Csak azt tudom neked javasolni, amit a többiek: film, tv, olvasás, rejtvény, mindezt próbáld meg időbeosztással megszervezni, hogy ne legyenek üres óráid. Próbáld meg a barátaidat áthívni és megbeszélni velük, hogy segítsenek neked, ha tudnak. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy akik látogatnak nem egyszerre jönnek, hanem külön-külön és minden héten rámszánnak néhány órát. Tudom, kicsit szánalmas vagyok... :-(

Kitartás, fogadd el, hogy ez van, gondolj arra, hogy ezt csak magadért és a babáért teszed, fogd fel úgy, hogy ez amolyan előnyugdíj és a következő negyven évben valószínűleg összesen nem lesz ennyi lehetőséged magaddal foglalkozni és pihenni!

2008. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!