Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen kezdjek el...

Hány hetesen kezdjek el vásárolgatni a babónak?

Figyelt kérdés
Most leszek 23 hetes pénteken.
2008. jún. 24. 08:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pénteken leszek 23 hetes :) Mi már megvettük a babakocsit, pelenkázót, fürdetőt és pár zenélő játékot is, na meg 1-2 ruhácskát. Ezek mind akciósak voltak. Én úgy gondolom, beosztom a dolgokat, minden hónapban veszünk pár dolgot, így nem olyan megterhelő anyagilag. Olyan sokminden kell egy manócskának! Nem vagyok babonás, szerintem nem múlik semmi azon, hogy mit vettem. Ha te sem vagy babonás, nyugodtam kezdj el vásárolni, de ha rossz érzésed van ezzel kapcsolatban, inkább várjatok még egy kicsit. Jó babavárást!
2008. jún. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Szia.Mi a 20.körül.Én igaz elég előre látó vagyok a 25.héten már be volt pakolva a baba szekrénye kivasalt rucikka, meg a kiságya is készen várta.Sőtt a mózeskosár is készen állt a kórházból hazajövetelre.Lehet hogy túlzásba vittem, de engem ez tartott nyugodtan.Akkor kezdj el készülődni amikor jónak látod, és ne akkor amikor azt mondják hogy ilyenkor szokás.Szép babavárást!
2008. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Szia én a 20dik körül kezdtem megvenni a cuccokat és a 32hétre mindnünk megvolt.Engem megnyugtatott.sztem nemszabad babonásnak lenni,engemez idegesítene és sztem a babát is.De ezt neked kell érezni,minden esetre ne hagyd a végére ,mert akkor már nehezebb lesz.Én már nem bírnék mászkálni ez ügyben úgy be van dagadva a lábam pl és nem gondoltam,hogy ez lesz.Szval sokminden közbe jöhet és sztem nem a legjobb ha apára bízol mindent.Akkor tuti nem azt veszi meg ami kell.37hetes kismama
2008. jún. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 18 hetes vagyok, de még nem vettünk semmit és 30. hét előtt nem is fogunk. Nem babonás vagyok, csak úgy érzem, hogy még korai lenne, igaz, nálunk elég speciális a helyzet. Veszélyeztetett terhes vagyok, gond van a placentával, úgyhogy nekünk messziről sem olyan örömteljes a babavárás, mint gondoltam. Ezenkívül két ország között ingázok, még nem döntöttem el, hogy hol szüljek és ha maradunk külföldön, akkor még egy költözés is vár ránk... Szóval nem egyszerű.

Egyébként meg alig kell majd valamit megvásárolni, mivel két három év alatti baba is van a szűk családban, férjem szüleinek első unoka lesz, úgyhogy a család leosztotta, hogy kiságyat, babakocsit, tartós dolgokat örökölni fogunk, minden egyebet pedig a nagyszülők beszereznek.

De tény, hogy spórolás szempontjából sokkal célszerűbb korán elkezdeni a vásárlást, utánajárni az akciós dolgoknak és apránként vásárolni.

2008. jún. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Én az első hetektől amint megtudtam a babám érkezésének hírét vásárolgattam már.De milyen jól tettem.Anyagi szempontból is,meg különben is.32 hetesen váratlanul kórházba kerültem,addig semmi problémánk nem volt,és utána már nem voltam túl jól mikor kiengedtek sem.Nagyon örültem,hogy addigra megvettem mindent,és már csak a babaszobába,meg a ruhácskák körül kellett rendezkednem.

Én nem szívesen bíztam volna másra a baba körüli dolgok beszerzését.Egyébként nem vagyok babonás,de ha valami történik biztos nem azért,mert vásárol előre az ember.

Egyébként az esetben meg azt sajnálnám legkevésbé amit ráköltöttünk.Most a kistesó,akivel mára vagyunk kiírva örököl mindent,de azért neki is vásárolgattunk új holmikat bőven:)))


Boldog babavárást,kellemes vásárolgatást

2008. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Akkor kezdj el vásárolni amikor van hozzá kedved, de ne halogasd túl sokáig,mert bármi közbejöhet. És ráadásul nagy hassal lehet, hogy már nem is lesz hozzá olyan nagy kedved. Anyagilag sem annyira megterhelő, ha apránként veszed meg a dolgokat. Így az akciókkal sokat spórolhatsz. Sok babaholmi nagyon drága, én nem is tudom mi lenne ha egyszerre kéne megvennem...
2008. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Annak, ha valaki később kezd el babaholmikat vásárolni nem hiszem, hogy elsősorban a babona az oka. Tisztában vagyok vele, hogy nem amiatt fog baj történni, hogy előre megvettem a kiságyat, vagy sem, mégis később szeretnék vásárolni, úgy beszéltük meg a párommal, hogy az utolsó két hónapban.

És hogy miért? Tudom, hogy optimistán kell gondolkodni, de eddig már többször veszélybe került sajnos a babám, nem felhőtlen a terhességem. Imádkozom, hogy ne történjen semmi és minden a legnagyobb rendben legyen, de sajnos mi abban a helyzetben vagyunk hogy bármelyik pillanatban megtörténhet a katasztrófa. Úgy érzem, hogy egy ilyen helyzetben eléggé össze lennénk törve anélkül is, hogy előre megvásárolt babaholmik között kelljen élnünk.

2008. jún. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak!

Nagyon sajnálatos,hogy többször került már veszélybe a babád.Kívánom,hogy épen egészségesen hozd őt a világra,és egyikőtöknek se legyen semmi baja.

De azt beláthatod,hogy nem szabad így állni a dolgokhoz.

Főleg egészséges terheseket nem kell rémísztgetni.

Mindannyian tudjuk,hogy történhet akármi,garanciát senki sem tud vállalni arra,hogy nem lesz baj,de akkor is csak pozitívan szabad hozzáállni a babaváráshoz.

A rossz gondolatok elveszik ezeknek a gyönyörű hónapoknak a szépségét.És szerintem nagy boldogság a kicsinek vásárolgatni,tervezgetni a szobáját,meg mindent ami vele kapcsolatos.Én a 3-ik babámat várom,tegnap már lejárt az időnk.És voltak problémáim a második terhességemmel,a babával is szüléskor,meg is kellett császározni,de akkor is boldogan,és teli optimizmussal vártam ezt a 3-ik kicsit is.Miért lenne baj,mert egyszer volt?

Nem lesz!!!És nálatok sem!!

kicsit több optimizmust,és inkább a vásárlással foglald le magad,mint ilyen sötét gondolatokkal.


minden jót nektek,üdv

2008. jún. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó hsz-nak: az előtted lévő vagyok. Ne hidd azt, hogy én pesszimistán állok a babához, esetleg úgy kelek fel minden nap, hogy ma biztosan történni fog valami. Sőt, szerintem ahhoz képest, hogy orvosi vélemények szerint még az is veszélyezteti a babát, ha lesétálok a lépcsőn a levelekért szerintem egész jól viselkedem. Nem bőgök emiatt, élem az életem, annyi hogy ezt most nem úgy teszem, ahogy eddig, hanem vattafelhőkbe bugyolálva.

Én csak egy példát hoztam arra, hogy miért nem fogok én személy szerint most vad vásárlásba kezdeni és miért várom meg a 30. hetet. De speciel: amikor még nem volt semmi gond velünk, akkor is meg akartam várni ezt az időt, sőt, én a munkatársakkal, barátokkal is megbeszéltem, hogy csak a baba születésének környékén lepjenek meg ajándékokkal, úgyis lesz valamilyen pocakbúcsúztató buli, akkor bőven ráérnek. A családot pedig kérni sem kellett, nekik ez volt normális. És mégegyszer hangsúlyoznám, hogy ugyanúgy várom ezt a babát, mint ti, ugyanúgy erről szól most az életem és szeretjük a párommal a pocimat, más témánk sincs szinte, csak ő. Egyszerűen csak úgy állok a vásárláshoz, mint a legtöbb ember a várandósság bejelentésével: én azzal is szépen megvártam a 12 hetet, csak a családnak és a két legközelebbi barátnak mondtuk el hamarabb.

2008. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!