Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok helyen olvasni, hogy az...

Sok helyen olvasni, hogy az aloe-nek van magzathajtó hatása, azonban az új szerekből ezt kivonták. Az aloe vera gélnek is van ilyen hatása?

Figyelt kérdés

konkrétan ennél a gélnél nem olvastam semmiféle infót erről, bár hallom, hogy többen is fogyasztják terhesen.

előre is köszi a válaszokat!


2008. jún. 23. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én a terhesség 3. hónapjától folyamatosan iszom, mert vastagbélgyulladásom van, és erre nagyon jó. Amúgy is 180 féle vitamin van benne, és azt mondják, hogy nagyon egészséges. Nekem konkrétan a nőgyógyászom adta. Hol a sima sárga dobozost iszom, hogy az epreset, mert abban több az antioxidáns és jobb a gyulladáscsökkentő hatása. Én nem hallottam arról, hogy magzathajtó hatása lenne és nem is tapasztaltam. Én most járok a 36. hétben és még mindig egyben vagyunk :-)

Szóval a saját tapasztalatom alapján írhatom, hogy nyugodtan igyad csak, még a belgyógyászaton is azt mondták, hogy ihatom, tehát szerintem káros nem lehet :-) Egyébként a vérképem is javult miután elkezdtem inni.

További szép babavárást kívánok Neked.

2008. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szia!Igaz elvileg terheseknek nemszabad inni az aloet,mert simaizom lazító hatása(a méh ebből áll) van és beindíthatja a szülést-korai terhességnél vetélést okozhat.Vitamint sztem be tudsz juttatni máshogy is,amúgy meg minek 180féle neki,hány kilos babát akartok szülni az sem jó ha felpmpáljátok magzati korban és utánna meg ugye nem kap meg annyit.Én a helyedben azért óvatosan bánnék ezzel,sőt mellőzném.De te tudod.
2008. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is iszom a Berry Nectár nevezetű gélt, és mellette még az aloe készítményből készült folsav B12 tablettát. Inkább a természetes mint a szintetikus vitaminok. Nekem kifejezetten gyermekorvos ajánlotta,és teljesen jól érzem magam tőle. Boldog babavárást!
2008. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Sziasztok! Az 1. válaszoló lennék és reagálnék picit a 2. válaszoló kérdésére. Már nagyon unom, hogy ha valaki leírja a tapasztalatát, akkor elég sokszor leteremtik, hogy márpedig így vagy úgy kell csinálni.

Én mint írtam a 3. hónaptól folyamatosan iszom. Nem a 180 plusz vitamin miatt, hanem a vastagbélgyulladás miatt, mert gyógyító hatása van. Elvileg. Mint írtam Nekem konkrétan a nőgyógyászom adta, aki főorvos.

De valóban ez a Te terhességed, csináld azt amit jónak látsz. Kérdezd meg a nőgyógyászodat, hogy mit szólna hozzá ha innád.

Az meg hogy hány kilós babát fogsz szülni, nem az aloe vera gélen múlik. Ennyi erővel se Elevitet, se Gravidát se semmi vitamint ne szedj, mert minek a plusz vitamin? Hiszen állítólag ezektől is nagy babák születnek.

Mivel itt úgy néz ki, hogy a válaszolók tanácsait nagy mértékben csak megvétózni tudják, azt gondolom sokszor felesleges ez az oldal, ha valakinek problémája, kérdése van, akkor kérdezze meg a nőgyógyászától.

További jó egészséget kívánok Neked

2008. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló vagyok. Teljesen egytértek az 1. válaszolóval. Én is csak a saját tapasztalatom írtam le, de ha már lehet okos tanácsot osztani akkor leírnám, hogy a "többi" szintetikus vitamin szedése után kimutatták kutatások, hogy 10-ből 8 kisbaba allergiásan születik. Nem akarok senkit riogatni, mindenki maga tudja. Én ezért választottam az aloe gélt!
2008. jún. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat és egyetértek az utolsó két véleménnyel. :)
2008. jún. 23. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!