Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kemény széklet puhítására...

Kemény széklet puhítására valami jó ötlet?

Figyelt kérdés
Bocsánat az intim kérdésért, de nagy problémát okoz ez nekem minden nap (átlag napi 2x kell). Hogyan lehetne lazítani rajta? 160g szénhidrát diétán vagyok, cukros, fehér lisztes dolgokat nem ehetek. A sok teljes őrlésű dolog pedig nem könnyíti meg ezt nekem, azt hiszem. Napi kb. 3 liter folyadékot iszom, és igyekszem napi szinten tejterméket is bevinni, cukormentes joghurt, alkalmanként tej formájában. Van valami jó ötletetek, mi segíthet?

2013. jún. 20. 16:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen diabetológián mondták, hogy kerüld az említett gyümölcsöket. Mindegyikből lehet enni, de meg van határozva, hogy mennyit. Dinnyéből például elég sokat.
2013. jún. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Szakképzett dietetikus orvosi kontroll mellett állította be a diétám évekkel ezelőtt, és ő mondta, hogy inzulinrezisztenseknek a dinnye nagyon nem jó ötlet.

A szénhidrát tartalma ugyan 6.5g /100g, ami számolgatással beleférne a 160g-os keretbe, de glikémiás indexe: 72, ami nagyon magas. Csak a kifejezetten alacsony GI-jű ételeket eszem már ötödik éve. Ezzel sikerült egyensúlyba kerülnöm (PCOS/IR-es vagyok), és ennek köszönhetem a babát is.

2013. jún. 21. 07:58
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Azt hiszem, jobban ráállok a zöldségekre, nyersen és főzelék, leves formájában. :) Remélem segít :) SZép babavárást mindenkinek! :)
2013. jún. 21. 08:15
 14/14 anonim ***** válasza:
Ó, értem, én nem vagyok eltiltva ezektől a gyümölcsöktől.
2013. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!