Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kemény széklet puhítására...

Kemény széklet puhítására valami jó ötlet?

Figyelt kérdés
Bocsánat az intim kérdésért, de nagy problémát okoz ez nekem minden nap (átlag napi 2x kell). Hogyan lehetne lazítani rajta? 160g szénhidrát diétán vagyok, cukros, fehér lisztes dolgokat nem ehetek. A sok teljes őrlésű dolog pedig nem könnyíti meg ezt nekem, azt hiszem. Napi kb. 3 liter folyadékot iszom, és igyekszem napi szinten tejterméket is bevinni, cukormentes joghurt, alkalmanként tej formájában. Van valami jó ötletetek, mi segíthet?

2013. jún. 20. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
glicerines kúp, nekem ezt mondta a doki
2013. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ezeken kívül a gyümölcs is segít.

pl barack és szilva

de a rostos üdítők (narancs, grapefruit, barack) is csodákra képesek :)

ja, a banánt inkább kerüld, az "fogós"

2013. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sok víz és rostos élelmiszerek (gyümölcs, teljes kiőrlésű müzli), de 3 db aszalt szilva is csodát tesz, talán az még belefér a diétádba, bár ezt nem tudom.
2013. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nincs székrekedésem, jön, csak kifejezetten kemény.

Már ilyen stádiumban is kúpot kellene használni?

Nem lenne ez túlzás?

2013. jún. 20. 16:40
 5/14 A kérdező kommentje:
A gyümölcsök sajnos nemigen férnek bele, almát, kevés epret vagy meggyet ehetek, de a szilva, szőlő, dinnye, barack tiltólistán vannak, sajnos. Nagyon magas és gyorsan felszívódó szénhidrát van benne.
2013. jún. 20. 16:41
 6/14 A kérdező kommentje:
Rostos narancsot kipróbálom, de összesen 2dl-t ihatok meg a délután folyamán. Remélem, az is segít majd valamennyit.
2013. jún. 20. 16:42
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor viszont zöldség marad és sok-sok víz.
2013. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat és a segítséget, kedvesek vagytok! :) Igyekszem számolgatni és tervezni :)
2013. jún. 20. 16:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyet én is tapasztaltam már.


Nekem akkor írtak fel egy Guttalax nevű székletlazítót.


Annyi ,hogy k. 1-2 nap míg hat de akkor tényleg "jót tesz". :) Illetve ha túl sokat fogyasztasz belőle akkor hasmenést okoz pontosabban túlságosan is fellazítja a székletet.


Árra sajnos nem emlékszem. :)

2013. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor marad a zöldség, kedves kérdező. muszáj növényi eredetű dolgokat enned.


Ha nem eszel gyümölcsöt és zöldséget, akkor hiányoznak a rostok.

2013. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!