Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés alul megtapadt méhlepén...

Szülés alul megtapadt méhlepénnyel?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem volna természetes úton szülni és ma mondta a dokim (21.hét)hogy a méhlepényem alul tapadt meg, így valószínüleg császár lesz. Elvileg még azt mondta a 28.hétig változhat... és feljebb mehet. Volt már akinek volt hasonló problémája? probléma ez egyáltalán? elmozdul még ez a méhlepény? ez gyakori helyzet, vagy aggódnom kellene? köszi a segítséget.
2009. okt. 12. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy barátnőmnek volt olyan, a méhlepénye fedte a méhszáját. Csak a császármetszés jöhetett szóba. Az utolsó pár hétben be is fektették, mert veszélyes volt a magzatra és rá is, ha esetleg el kezd vérezni. El is kezdett sajnos, azonnal rohantak vele a műtőbe és negyedóra alatt meg is volt a baba, sajnos voltak kisebb komplikációk inkubárotba került, stb., de most úgy tűnik, hogy egészséges, károsodás nélkül megúszta.

Az, hogy elmozdulhat-e felfelé, sajnos nem tudom, de ahogy írtad a dokid sem tudott konkrét választ adni erre.

Bízni kell! Ne aggódj, ha betartod a dokid utasításaid, amit az én barátnőm igazából nem teljesen tartott be, nem lesz gond veletek!!!

2009. okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nem olyan ritka dolog,de vigyáznod kell magatokra.Ne emelj nehezet,pihenj sokat és szedd a magnéziumot.21 hetesen nekem is fedte,de később ahogy tágult a méhem feljebb húzódott.36 hetesen 1,5 cm-re volt a méhszájtól,biztos ami biztos megcsináltam az altatóorvosi papirt a császárhoz,de simán szültem.Az viszont tény,hogy vajúdás alatt a doki is és a szülésznő is állandóan figyeltek,nehogy gond legyen.Kitartás,hátha javul a helyzet.:)
2009. okt. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a méhszájat fedi, akkor van baj, de ez neked még nagyon változhat, mert ahogy nő a hasad, úgy húzódik egyre feljebb a méhlepény. Nekem is gyanús volt, de nem lett semmi gond, spontán szülhettem.

A dokim azt mondta, hogy 28 (asszem) hetesen megnézi és ha még veszélyes, akkor befektet, mert 100 km-re lakok, de ha helyben laknék, akkor is, mivel ha leválik, akkor elvérzek ott helyben, meg a babának is annyi, helyből se lehet beérni, nemhogy vidékről. Jól rámijesztett... De mindent rendben talált a vizsgálatkor, így onnantól nem is kellett vigyázni semmire.

Könnyű szülést kívánok!

2009. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem fedte a méhszájat.A 30.hétre szépen felszállt,így simán szülhettem.Feküdtem,nem hajolgattam,keveset emelgettem.Én nagyon féltem a császártól,ezért sokat gondoltam arra,hogy nem lesz más lehetőség(2 sima szülésem már volt).Mire lejött a baba,kb.10 hét,addigra már belenyugodtam és császárra készültem.

2009. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!