Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » NST-n voltam. Annyira rémisztő...

NST-n voltam. Annyira rémisztő volt, hogy a pici szívverése egyszer gyors volt, máskor meg mintha le akart volna állni. Normális ez?

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Így első olvasásra tényleg ijesztő, de nem hiszem hogy szívleállásról lenne szó, inkább csak mocorgott a babád, elmozdult az érzékelő alól és ezért túnt lassabbnak a szívverés. Orvos látta apapírodat? Az nst-s nővér v doki nem mondott semmit?
2009. okt. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Látták, de nem mondtak semmit, csak hogy jó.....

Amikor mocorog azt úgy hallom, hogy halkul a hang, majd erősödik, de hogy a szívverése ilyen...pedig már kétszer is voltam nst-n. Szülésznő is látta akinél az nst-n voltam, és a dokim is.

2009. okt. 12. 08:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy akkor aludt el,mikor lelessult a szivverés.

Nekem a szülés elötti napokban volt ez,még 110-re is lement,majd vissza 140-re. Mennyi van hátra szülésig?

2009. okt. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Két hét van még. :)

Abban bízom, hogyha baj lenne, azt észre vennék, meg látszana a papíron is. Lehet ez normális, hogy nem egyenletesen ver a szíve, vagy van még egy dolog amiért parázhatok és őszülhetek...???

2009. okt. 12. 08:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A 110 messze van a leállástól:)))

Ez az NST lényege. Amikor mozog, gyorsul a szívverése, tehát így normális! Ne aggódj!!!

2009. okt. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jajj ne aggódj, nem lesz semmi baj.Az én babám annyira utálta ezt a "szerkentyűt", hogy mindig arrébb ment mint ahol nézték...dehogy akar leállni csak épp úgy fordul hogy nem érzékeli úgy a gép...nyugi:)
2009. okt. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a normális. Ha mozog a baba normál esetben gyorsul a szívverés, azért kell nyomni a gombot, hogy nézzék a papíron valóban gyorsult-e. Ha alszik vagy nem mozog, akkor normál gyorsaságú, szabályos. Ha nem gyorsulna be, akkor volna baj:-)
2009. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a nyugtató válaszokat:):):) Nagyon kedvesek vagytok! :)

Nálunk nincs gomb, nem kell nyomkodni semmit, csak fektetnek hanyatt fél órán át két tappanccsal a pocin. Nem tudom pontosan hogy ez ctg,vagy nst, vagy fájásmérés..., két csík van a papíron, felül a babó szívverés, alul meg talán a fájások?

Ha alul vannak kiugrások mit jelenthet pontosan? Mert az alsó részen voltak kiugrások (kettő), annyit mondott a doki ez már biztató.....de nem magyarázta tovább...

2009. okt. 12. 09:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A ctg az ugyanaz mint az nst. csak az egyik az maga a teszt amit végeznek rajtad (non stressz teszt magyarul hogy nyugalomban vagy miközben figyelik a babát) a ctg pedig a cardiotocográfia a vizsgálat neve.

Szóval neked ez ez volt. A szívműködést mutatja és a méhtevékenységét. A 2 kiugrás neked valószínűleg 2 jóslófájás lehetett.

Van olyan hely, ahol neked kell nyomkodni egy kis érzékelőt hogy mikor mozog a baba és akkor a gép oda nyom egy kis pöttyöt. De van ahol ilyen nincsen.

Az a lényege, hogy ahol magzatmozgást jelző pötty van ott felgyorsul a szívhangja, mikor pedig nyugalomban van akkor kicsit lassabb.

Ha a dokid és szülésznőd megnézte, látta akkor biztos minden oké :)

De egyébként meg én múlthéten is úgy jártam h az érzékelőtől elmászott a lányom folyton és néha mintha már nem is lett volna szívhang úgy nézett ki a görbe, szakadozott volt és szinte semmi se látszott rajta. A szülésznő trécselt más nővérekkel, oda se figyelt. Én mondjuk tudtam hogy így arrébb vándorolhat a baba és azért nem irja ki a szívhangot a gép, de éppen meg is ijedhettem volna ha ezt nem tudom...

Ja és ezek után ezt a szakadozott nst-t megnézték és haza is küldtek h minden oké..:// szóval érdekes volt...

2009. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!