Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jogosan aggódom? Naptárilag...

Jogosan aggódom? Naptárilag 20 hetesnek kéne lennem, de csak 19 hetesnek állapítottak meg.

Figyelt kérdés
Azért aggódom mostmár, mert eddig az első ultrahangon egyezett meg az UH hét szám a naptárival. Azóta folyamatosan 1-2 nappal alatta vagyok. Most voltam utoljára és a 20 helyett csak 19 lett a grav-om. Eddig nem aggódtam, mert abban bíztam, hogy majd a következőre javul a helyzet. De most már igenis aggódom. Mi lesz ha így megy tovább. Mitől függ? Vagy ne aggódjak? Ki-mit tapasztalt? Segítsetek!!!
2008. jún. 20. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, egy barátnőmmnél végig 3 héttel elszámolták, az uh-ra nem lehet adni. Nálam is ugyanez volt a helyzet mint Nálad és már 6 hónapos a kislányom... Makk egészséges!!!!!



Dia

2008. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fölöslegesen aggódsz, nyugodj meg! Nincs semmi baj. A kisbabák eltérően fejlődnek, amit az uh mond, az csak egy átlag. Ha egyébként nincs semmi rendellenesség, nem kell paráznod semmitől. :-)

Az én babucimat is folyamatosan fiatalabbnak mondták, most bármelyik pillanatban szülhetek és a doki szerint minden rendben a pici lánnyal, de nem lesz nagy baba. De ez nem is baj, majd megnő idekint.:-)

Ne aggódj, csak élvezd a várandósságot! MInden jót neked!

2008. jún. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, a számolások csak hozzávetőlegesek. Én ma vagyok 40 hetes és a kis magzatom még mindig bent lubickol, annak ellenére, hogy a 32ik héten megkérdezte az orvos, hogy nem e egy hóünappal korábbi az időpont amikorra ki vagyok írva. Mert abban az időben hirtelen nőtt a kisfiam. Most legutóbb meg alig érte el a korának megfelelő értékeket.

Szóval ne aggódj, hol gyorsabban hol lassabban fejlődnek. Ne adjunk egy két mili eltérésre.. :)

Szép heteket!

2008. jún. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, valamit segítettek. Csak pont az utolsó két UH-nál a hosszát pont lehagyta a doki. Megijedtem, hogy talán nem véletlenül. Elvileg azt mondták, hogy semmi probléma, csak gyanus lett.Főleg mert folyamatosan elmaradt. De így mostmár tényleg nyugodtabb vagyok, ha még nem is teljesen.
2008. jún. 20. 20:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Most nem tudom, hogy mikortól, de egy idő után már nem szokták a hosszát ráírni, mivel ilyenkor már fel van húzva a lába és már nem tudják megmondani, ilyenkor már külön mérik. Pl combcsont....


Dia

2008. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy nekem 8 hónaposan 3400 grammnak mondták és uh alapján legalább 3800-nak tippelték a szülés időpontjára. 3300-zal szültem...Ennyit az uh-ról (ráadásul 4D-re jártam).



Dia

2008. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is állandóan paráztam. Ráadásul a BPD-t hasonlítgattam a többi mérethez, és állandóan arra a következtetésre jutottam, hogy túl nagy a feje és rövidek a végtagjai, meghogy biztos törpe lesz, vagy vízfejű stb. A dokim meg csak vigyorgott rajtam. Utólag persze beláttam, hogy fölöslegesen aggódtam! NYUGI!!!
2008. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem meg nagyobbnak merik a gyereket, pedig napra pontosan tudom, mikor fogant.

Szerintem ez az egy het elteres teljesen belefer!

Minden jot!

2008. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is mindig elkeseredem egy kicsit, mert mindig min.egy héttel kisebbet ír ki az uh, mint amennyi vagyok. Viszont a doki szerint minden rendben van.

Szerintem nyugodj meg, nem lesz semmi baj!

27 hetes boldog kismama

2008. jún. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!