Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nőgyógyász mondhatja azt,...

A nőgyógyász mondhatja azt, hogy nem ír javaslatot a táppénzre vételre 25 hetes terhesen?

Figyelt kérdés
Besokalltam a munkahelyen, és nem szeretnék tovább dolgozni.
2008. jún. 19. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy normális szülész-nőgyógyász már a terhesség elejétől fogva folyamatosan ajánlgatja, hogy menjen a kismama táppénzre. Ha tied nem akar javasolni, akkor keress másik orvost. Egyébként elmész a védőnődhöz és ő is javasolhat táppénzre. Vagy csak simán a körzeti orvosod is. Legalább is engem mind a három állandóan táppénzre akar küldeni, hoyg pihenjek, d nekem jó munkahelyem van.
2008. jún. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem mondhatja, mert ha idegeskedsz vagy stresszeled magad akkor árthatsz mindkettőtöknek


elsőválaszolónak: az én körzetim azt mondta ír táppénzes papírt, de kell hozzá a nőgyógyász ajánlása (vagy mi)

2008. jún. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az én körzetim is felajánlotta, de max. egy hónapra tud kiírni, ezért kéne a nőgyógyász javaslata.
2008. jún. 19. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:

én is dolgoztam egész 8 hónap alatt,mert engem sem akart az enyém kiírni.A ha´zi orvosom pedig csak 3 hetet tudott.Ez van.....

Most itt vagyok,semmi bajunk,és a lányom 19 hetes.

2008. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szerettem volna minnél tovább dolgozni nem tudtam csak 29-30htesig,de meg is lett a böjtje,mert méhnyak rövidülés lett.Izomlazítót kell szedjek ,hogy minnél tovább bennt maradjon a baba-már leállhatok vele,demegijjedtem.Pedig viszonyalg jó volt a munkahelyem csak 10órákat ültem egyhuzamban.Tőlem a nőgyógyi sosem kérdezte mért akarok táppénzre menni,automatikusan írta a papírt.Sztem nincs joga azt mondani,hogy nem mehetsz,alanyi jogon is jár,egy terhesnek meg indikolt-főleg ha úgy érzed.A háziorvos nem írhat ki csak egyedül sajnos kell a nődoki táppénzbe vételi kérelme,hogy veszélyeztetett terhes vagy,mert ő a terhesgondozód.Ha nem ír ki tényleg menj másikhoz!Még most megteheted,ne várj sokat,mert minnél jobban megy az idő annál nehezebben vesz át doki.36hetes kismama
2008. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elfaradtal, ennyi. Tobbet nem is kell mondanod. Megterhelo a munka, slussz passz.
2008. jún. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!