Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kohogesem lehet artalmas a...

A kohogesem lehet artalmas a babanak?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok, es nagyon csunyan kohogok. Kaptam antibiotikumot, de a kohogesem meg maradt, mar a hasamban izomlaz van tole. Aggodom, h a babanal vmifele oxigen hiany lephet fel, vagy esetleg nem tud aludni szegenykem.
2008. jún. 19. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért az antibiotikummal óvatosan bánj, én lehet nem szedném be, csak ha már halálos beteg lennék. A köhögés amúgy nem árt a babának, a hasizmod meg erősödik tőle. Mindenesetre szólhatál az orvosodnak, hogy nem múlik, mert nehogy az antibiotikumtól valami baja legyen a babának, ha fölöslegesen szedeti veled.
2008. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a köhögéstől nem lesz baj,de ha nem múlik akkor menjél vissza az orvoshoz,mert lehet,hogy még egy kúra antibiotikum szükséges.
2008. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek üzenem,hogy az antibiotikumot terhesek is szedhetik.A baktériumok sokkal veszélyesebbek,mint a gyógyszer.
2008. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondtam a dokinak, h terhes vagyok, amikor felirta az antibiotikumot, a biztonsag kedveert a gyogyszeresztol is rakerdeztem, h szedhetem-e. Nem vagyok egy doktorhoz jaro tipus, de most valoban nagyon rosszul voltam. Most mezzel es kamilla teaval kuralom magam az antibiotikum utan, nem magam miatt aggodom, csak szegeny bebikem miatt, biztos o is megszenvedi a kohoges rohamaim. Nem reg kezdett csak hallani, nem eppen szepek az elso elmenyei:-(
2008. jún. 19. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
1. hozzászóló vagyok. Feltételeztem én is, hogy szólt az orvosának, hogy terhes és az így írta fel az antibiotikumot. Ezek a szerek viszont terhesség nélkül is elég megterhelőek a szervezetre, hiszen antivírusok vannak bennük. Alapból sem szabad őket 4-5 napnál tovább szedni, ha nem hatnak. Biztos tudja a dokija, hogy mit csinál, de ha nem hat, akkor nem szabad beszedni, hanem más valami kell. A fölösleges antibiotikum, pedig ha nem is árt közvetlenül, de hathat a babára, ha sokáig szedik.
2008. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még valami, ismét 1. hozzászóló vagyok. Az antibiotikumot felírni a legegyszerűbb, mivel az a legerősebb szer, egyben a legártalmasabb is. Könnyebb, mint rendesen kivizsgálni a köhögés okát, ami elég sok minden lehet. Ha nekiállnátok bogarászni a neten olyan oldalakat, ahol a terhesség alatti betegségekről esik szó, akkor látnátok, hogy szinte az egyetlen állapot, amire gyógyszert kell szedni, az a 38 fok fölötti láz. Az összes többi esetben ha nem feltétlen muszáj, akkor más megoldást kell találni. Egy köhögésre az antibiotikum kissé durva gyógymód, hacsak nincs más olyan tünete a kismamának, magyarul nem olyan a betegsége, ami ezt feltétlen indokolná.
2008. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Vegyél lándzsás utifüvet a gyógyszertárban, ez köhögéscsillapito, de csak gyógynövényekből áll. Vagy lehet kapni a patikákban köhögésre is homeopátiás szereket. Ezektől biztos nem lesz semmi bajotok, és még a köhögés is elmulik. 22 hetes kismami, aki szintén beteg volt
2008. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hát hogy mennyire lehet baja magának a babának, azt nem tudom, de nekem pl. a köhögéstől nyílt ki a külső méhszájam és rövidült le a méhnyak ...... én írtózatosan meg voltam fázva a 29-30. hétben, 2 fajta gyógyszert is kaptam ... mellesleg pl. a köhögés ellen felírtra azt mondta a nőgyogyi, hogy ettől erősödik a bébi tüdeje .... tehát nem volt káros hatása ... csak engem köhögtetett még jobban és az erőlködés vezetett a fenti dolgokhoz valószínűleg. tehát végső soron nem a babának ártalmas, ill. átvitt értelemben ,,,,, ha kinyílsz, koraszülés lehet, stb ... de ne aggódj, nem lesz baj:-)!!!!!

sok sikert és egészséget

2008. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!