Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes vagyok. Ma voltam...

34 hetes vagyok. Ma voltam védőnőnél és megijedtem, mert 3 hét alatt 5 kg-ot híztam (vizeletemben még nincs fehérje, és nincs magas vérnyoásom) csak nagyon vizesedem. Most sómentes diétára fogott és hetente vizeletet kell adnom (mérgezés gyanúja? )

Figyelt kérdés
Volt valaki hasonló helyzetben?Babára ez van valami hatással?És mit takar ez a sómentes diéta(a védőnő szűkszavú volt) Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 6. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
ó nyugi engem állandóan diétáztatna,az én védonom is mindig hulledezik.ha komolyabb lenne a dolog biztos megrona vagy befektetnenek.nem lesz semmi baj.
2009. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én toxémiás voltam. Szerintem ez a 3 hét alatt 5 kg nem sok. Nekem volt olyan napom, hogy 4 kg plusz. Én aztán rendesen vizesedtem, mondhatnám majdnem szétdurrantam annyi víz volt rajtam. 40 kg-t híztam a terhesség alatt. Ez meg is látszik a bőrömön rendesen, olyan mint egy zebráé. A sómentes diéta azt jelenti, hogy minél kevesebb sót vigyél a szervezetedbe, mert a só megköti a vizet. Sok fehérjét kell enni, és az ételeket éppen csak egy kicsit megsózni vagy ami olyan, azt só nélkül enni. Az ásványvízből sem mindegy melyiket iszod, mert általában elég magas nátrium tartalmúak. A legjobb a Nestlé Aquarell. Egyébként ha nincs magas vérnyomásod az nagyon jó, de azért figyelj rá, mert nekem egyik napról a másikra ugrott fel. Nálam kb. a 30. héttől volt nagyon veszélyes a helyzet, de szerencsére mindketten jól vagyunk. :) Ha lenne hozzám valami konkrét kérdésed szívesen válaszolok!
2009. okt. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Neked milyen tüneteid voltak a vizesedésen kívül- második válaszoló?És szerinted a sok járkálástól-utazástól is vizesedhetek-mármint ráteszek?És tényleg igaz,hogy napi 1-2liter vizet ihatok meg, mert a szervezetem azt is megköti?-védőnőm mondta...Köszi a válaszokat előre is!
2009. okt. 6. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem először (23. hét) a bokám kezdett bedagadni, majd szépen fokozatosan ugráltak fel a kilók, és már nem csak a bokám dagadt, hanem az egész lábam, a kezem stb. Kb. a 30. héten már kórházba kerültem, mert hirtelen magas lett a vérnyomásom és a köldökzsinór és méhlepény keringése nem volt megfelelő. Aztán a vérnyomáscsökkentőt kaptam és rengeteget kellett pihennem, úgy hogy a lábamat fel kellett póckolni. Tehát a sok séta kilőve, pedig előtte minden nap legalább egy órát mentem, a tornát már hamarabb megtiltotta az orvos. Innom csak 1,5-2 litert lehetett egy nap. Szerencsére annyira nem fajult el a helyzet, hogy a vesém is teljesen megadja magát. Igaz, hogy a végén még bőrmérgezésem is lett, de nem tudom az egészet elmesélni, mert hosszú. A lényeg, hogy bár a doki 90%-ra mondta a császárt, én simán megszültem. :)

Többször valószínűleg nem leszek terhes, mert ezt a sok kínlódást nem tudom elfelejteni, viszont a szülésről csak pozitív élményeim maradtak.

2009. okt. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Remélem én még elejét tudom venni,hogy ne legyen nagyob probléma!Köszönöm a válaszodat!
2009. okt. 7. 09:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!