Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes vagyok, ma voltam...

24 hetes vagyok, ma voltam uh-on nekem még sosem nézték a méhszájat, nincs ilyesmi a papiron, ez baj? Súlybecslésre 770g irt, ez sok? Az Fl meg csak41mm

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Csodálkozom, hogy sosem vizsgált meg az orvos. De akkor mit csinál, amikor mész hozzá?

Én havonta, most már 3 hetente járok ellenőrzésre (32 hetes vagyok), de eddig mindig megvizsgált, megnézte a méhszáj állapotát az orvosom. Sőt, vizeletet is néz, hogy nincs-e benne fehérje és genny, és megméri a vérnyomásomat. Én a helyedben mindenképp kérném az ellenőrzést! (ez azért lenne hasznos, mert akkor tudnád biztosan, hogy nem rövidült-e meg a méhnyak, ill. nincs-e kinyílva a méhszáj - ha bármelyik bármikor bekövetkezik, akkor szigorúan pihenned/feküdnöd kell! Ezt azért írom zárójelben, mert nálam pont a 24. héten derült ki, hogy megrövidült a méhnyak,és a pihi mellett gyógyszereket is kell szednem, nehogy előbb meglegyen a baba).


Az én egyik UH-om a 26-27. hét fordulóján volt; akkor az FL nálam 50 mm volt, a becsült súly pedig 1060 gramm. 24 hetesen a babád méretei jók!

2008. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig 3x voltam nála magánrendelésen,megmutatom az uh papirt meg ha volt a vérvételit,és ennyit csinál,megkérdezi van e valami panasz,én sem értem,bár lehet hogy másnál is van igy.
2008. jún. 19. 11:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem csinált a dokim a 24. hétig méhszájvizsgálatot. Szerintem nem baj. Nekem minden alkalommal uh-t csinál, ha jól tudom ő ott is látja a méhszáj állapotát. A méretekhez nem tudok hozzászólni!
2008. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

fogadott orvos?

én havonta járok, és minden alkalommal megvizsgál.

35hetes kismama

2008. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1.hozzászóló vagyok;

Nem tudom, hogy nagy általánosságban milyenek az orvosok, én nem magánrendelésre járok, a 24. hétig (amíg nem volt problémám), addig is mindig megvizsgált az orvosom, és ezen kívül kérdezte meg, hogy van-e vmi panaszom.

Hát gondolom, hogy egyszer nálad is megnézi a méhszájat... arról nem beszélve, hogy a vizsgálat eredményét a kiskönyvedbe is be kellene írni; a méhszáj állapotát számmal határozzák meg).

Boldog babavárást kívánok!

2008. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Eléggé orvosa válogtaja vizsgálatokat, ahogy szoktam itt olvasgatni. Én még mondjuk csak 15 hetes vagyok, de ha megyünk csinál UH-t, mindent rendesen megmutat, kapunk fényképet. Kértem cytológiát 12 hetesen, akkor megvizsgálta a méhszájat. Nekem mondjuk szerencsém van, akórházban van a választott dokim és mindent ő vizsgál és csinál, UH-t is, úgyhogy nem kell ide-oda járkálnom. A kiskönyvemet nekem a védőnő szokta kitölteni a leleteim és az UH-s papírok alapján. Gondolom megvan, hgy mikortól nézik a méhszájat, ha nem muszáj, akkor nem baj, ha nem macerálnak a hüvelyedben.
2008. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kórházban nem nagyon tudom utolérni a dokit,igy majd a magánrendelésen mindenre rákérdezek.
2008. jún. 19. 12:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Elvileg kene mehszajat nezni...

A baba meretere nem ondtak semmit? En tegnap voltam uh-on, 27. het, es 1300g a baba.

2008. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!