Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek egett a torka nagyon...

Akinek egett a torka nagyon vegig terhesseg alatt nagy haja lett a babanak?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy még mindig tartják magukat ezek az ősi legendák! :D

Én olyan savas voltam, hogy még savat is hánytam, mégis egy éves korukig kopaszok voltak az ikreim. Tőlem örökölték, nekem sem volt sokáig hajam.

Most megint baromira ég a torkom, ha eljön az ideje, megírom, mekkora hajú babát szültem! :)

2013. máj. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Semmi köze hozzá.

Én gyomorsavbeteg vagyok, ami szülés után derült ki, de valószínűleg már szülés alatt is az voltam, úgyhogy nekem volt aztán rendesen gyomorégésem, de nem lett nagy hajú a babám.

És másnak sem a nagy hajtól ég a gyomra.


Hanem ezért:


Terhességben gyakori, mivel a termelődő sárgatest-hormon elernyeszti a gyomor és a nyelőcső közötti záróizmot. A nyelőcső alsó részén enyhe gyulladás alakul ki, amit a savas gyomortartalom tovább irritál, és ez okozza az égő érzést.


Később a megnövekedett méh elmozdítja eredeti helyzetéből a gyomrot, és alulról nyomást is gyakorol rá. A terhelés a rekeszizmot is kimozdítja, ezáltal nő a nyílás, ahol a nyelőcső áthatol a rekeszizmon. Mindez tovább könnyíti a savas tartalom visszafolyását. A terhesség vége felé, amikor már az alsó bordákra is nyomás nehezedik, különösen súlyos lehet a gyomorégés.

2013. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gabszem ***** válasza:
nekem nagyon égett végig a gyomrom, de én alapból is gyomorégős vagyok és egyébként nagy haja lett, de szerintem nincs összefüggés.
2013. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez csak babona. Nekem szinte egyáltalán nem égett a gyomrom, nem voltam savas, mégis akkora hajjal született a fiam, hogy csodájára jártak a kórházban.
2013. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
semmi köze hozzá! Barátnőmnek nem égett a gyomra és 5 cm-es hajjal született a babája, én a 8. héttől szenvedtem a lányommal a savtól és szinte tar kopasz volt! Volt vagy 3 szál haja és nem túlzok!
2013. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia nincs köze hozzá, a lányommal nagyon égett a gyomrom végig a torkomba néha még hánytam is savat :( amikor megszületett volt kb 5 szál haja most 2 éves lesz és még mindig nem tudok neki copfot kötni.

Most vittem fodrászhoz azt mondták úgy beindul neki a haja de eddig nem volt változás

2013. máj. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem volt sokhajú baba,még most sem az,pedig marhára sok volt a savam és állandó jelleggel köszönt vissza a torkomba.. Fú,de utáltam :) na,de a lényeg,hogy alig volt haja.
2013. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ezt sose érztettem azt a babonát, hiszen nem a gyomrodba van a baba hogyan égne a hajától a gyomrod :)

Boldog babavárást !!

2013. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!