Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitaminokat szedtek a...

Milyen vitaminokat szedtek a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Nekem a dokim nem javasolt semmilyet, pedig az első kettőnél szedtem a fólsavat.
2009. okt. 5. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
én semmilyen vitamint nem szedtem,mostmár a görcsök miatt szedem a magnéziumot,de ez jót is tesz.A védőnőm úgy a 15-16 hétnél azt mondta a folsav már nem lényeges ha eddig nem szedtem.Egyébként volt egy megfázásom,akkor is csak c-vitamint szedtem pár napig.Javasolta az orvos a terhes vitamint,de csak ha akarom,ha nem szeretnék 5-6 kilós babát akkor ne szedjem.De nem is tartom helyesnek a túlzott vitamin szedést,figyelni kell kicsit jobban a táplálkozásra.és szerintem és az orvos szerint is az megfelelőnek és elégnek kell hogy legyen.
2009. okt. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gravidát szedek.
2009. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
elevitet szedtem az első három hónapban (nem lett tőle 5-6 kilós a gyerek)
2009. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak folsavat, C vitamint és magnéziumot.

6 hetes

2009. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
12ik hétig 1 doboz femibion, 20ik 1 doboz gravida, azóta hipp natal. + magnézium végig, de az se minden nap, csak amikor eszembe jut. Ja, meg néha c vitamin.
2009. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kathrin01 ***** válasza:
100%
Lányok bocsi az offért, de elevit mellé szedhetek magnéziumot? 5 hetes kismama
2009. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Az első három hónapban valamilyen terhesvitamint +3mg-os folsavat szedtem. A 18. heti UH körül mondta a doki, hogy a folsav már nem kell, akkor hagytam abba, és maradt a napi egy gravida, amit most is szedek. Magnéziumot a dokim nem javasolta, csak ha keményedek. (mai napig nem tudom mi az a keményedés, így egyszer-egyszer szedek magnéziumot, de nem állandóan.) C -vitamint is szedtem egy hétig, aztán a doki szintén azt mondta felesleges. A vérképem jó volt, így vasat sem kell szednem.


Nem a terhesvitamintól lesznek nagy babák!!!!! Nyugodtan lehet szedni akár végig is. Én azért is szedem, hogy legalább az influenza vagy egyéb betegségek ellen védjen. A párommal is szedetek, persze nem terhesvitamint, de ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy minek hívjuk. Nem attól hízunk, és a baba sem attól lesz nagy!


32km

2009. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha Elevitet szedsz kell mellé a Jodid 200, mert nincs benne jód. A Gravidába van. E mellé szedhetsz 3x1 MgB6-ot. Ha majd esetleg keményedéseket érzel növelheted 3x2-re a magnéziumot.

32km

2009. okt. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12. hétig folsav + 500 mg c-vitamin (ezt már a gyógyszer abbahagyásától), utána 3 naponta Elevit (a dokim azt mondta, hogy elég, ha sok gyümölcsöt, zöldséget eszem, de én szerettem volna szedni terhesvitamint, mert nem tudtam rendszeresen enni gyümölcsöt stb. így kiegyeztünk 3 naponta egyben.)mellé szedek még jodid 200-at, halolajat (1/nap, magnesii citricit (reggel, délben 1). Megkérdeztem, hogy mi a véleménye a h1n1 védőoltásról, azt mondta, hogy semmiképp ne adassam be, inkább szedjek naponta 500 mg c-vitamint, úgyhogy azt is szedek mostantól (rágótabletta formájában)25 hetes kismami
2009. okt. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!