Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitaminokat szedjek...

Milyen vitaminokat szedjek pár hetes terhesség esetén?

Figyelt kérdés
fiam egyszer szopizik este még nem volt vetélésem,mit tegyek?milyen vitaminokat szedjek, h ne is legyen vetélés
2009. szept. 22. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:

A vetélést nem nagyon tudod kikerülni semmilyen vitaminnal. De ne is gondolj ilyenekre.

Szedheted az Elevitet, Gravidát, Femibiont. Ezek közül válogathatsz.

Sok boldogságot!

2009. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Első 12 hétben plusz folsav!
2009. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első 12 héten a Femibion 800-at a plusz folsav miatt, utána a Femibion 400-at
2009. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha terhes vitamint szedsz, akkor nem kell mellé folsav, mert ezek tartalmazzák. Ha Elevitet szedsz(én azt szedek)akkor viszont kell mellé szedni Jodid 200-at, mert nincs benne jód. Viszont a Gravida tartalmazza azt is. Lényeg, hogy minden nap szedd. Napi 1 szem. Boldog babavárást!

30km

2009. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én kb 4hetes lehetek,elevitet szedek,és mellé ferrocomp forte-t ez vas és folsav

vetélés gyanúja miatt duphastont adott az előző terhességemnél a doki,de ez vényköteles,és fogalmam sincs,hogy szedheted e szoptatás alatt.

2009. szept. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Napi 0,8 mg folsav ajánlott, ezzel az idegcső-záródásos rendellenességek 92%-át ki lehet védeni. Ennél több folsav gátolja a cink felszívódását, és felesleges is. Minden terhesvitaminban van ennyi, így akármelyiket szedheted.


A magyar vizek mind jódhiányosak, márpedig a baba agyának fejlődéséhez elengedhetetlen a jód is. Használj jódozott sót, vagy Gravida terhesvitamint, amiben van jód is.

2009. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ha jó a vérképed és nem görcsölsz,akkor szerintem elég 2 naponta valamilyen terhesvitamin!Egyébként felesleges pénzkidobás!Én semmiféle vitamint nem szedtem,néha multivitamint bedobtam és egészségesek a gyerekeim!

Neked kell eldöntened,hogy mit szeretnél szedni!:)))

További jó egészséget!:)))

2009. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek szépen, ne hallgass azokra, akik szerint nem kell terhesvitamin!


Amikor az Elevitet tesztelték, több ezer terhes nő szedte, miközben nem tudta, mi ez, míg másik több ezer terhes nő nem szedett semmit, ők voltak a kontrollcsoport. A kísérletet pár hónap múlva le kellett állítani, mert a kontrollcsoportban már 6 nyitott gerinces kisbaba is született, míg a terhesvitaminos csoportban egy sem.


Nem az a lényeg, hogy több ezer nőnek vitamin nélkül is sikerült egészséges babát szülnie, hanem az, hogy pár nőnek vitamin nélkül nem sikerült. És te is lehetsz ez a nő, a te kisbabád is lehet egy életre nyomorék a folsavhiány miatt. Ne ezen spóroljatok, kismamák!


Külföldön már okosabbak: az USA-ban és Kanadában kötelezően folsavval dúsítják a lisztet, hogy senki se tudja kikerülni, az se, akinek nem tervezett a terhessége, csak úgy becsúszik. És mit ad Isten, az idegcső-záródásos rendellenességekel született babák száma 9 hónapon belül 60%-kal csökkent...

2009. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!