Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ijeszteget a diabetológu...

Miért ijeszteget a diabetológus kórházzal miközben a vércukrom még normális?

Figyelt kérdés

1. vérvizsgálat 75 g cukorral 2 órás (erről tudom hogy picit rossz)

éh gyomri:4,7 mmol/l terhelt: 8,0 mmol/l

2. vérvizsgálat próba reggeli 60 perces

éh gyomri: 5,1 mmol/l terhelt: 6,6 mmol/l

3. vérvizsgálat próba reggeli 60 perces

éh gyomri: 5,1 mmol/l terhelt: 6,0 mmol/l

4. vérvizsgálat próba reggeli 60 perces

éh gyomri: 5,1 mmol/l terhelt: 7,0 mmol/l



2013. máj. 23. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az első vizsgálatnál valóban sok a 8,0 mmol/l,nálunk 7,8-ig jó. Nekem 8,2 lett így szintén kell 2-3 hetente vizsgálatra mennem, mellette 175 ch gramm diétán vagyok. Nálunk ha valakinek 7,0 mmol/l a cukra 60perccel étkezés után akkor befektetik itt is a kórházba. Nekem egyszer volt 6,8 mmol/l és akkor mondta ezt az orvos hogy 7-nél már befektetne. Gondolom nálatok is a 7 mmol/l a határ ezért mondta a diabetológus.
2013. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de akkor meg azt nem értem hogy miért a 7,0 mmol/l a normális felső határa
2013. máj. 23. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:

gondolom merő "jószándékból"

nekem a terhesség nyolcadik hetében mértek egyszer egy 16 os cukor értéket

igen, tudom rengeteg

na ezek után a cukor gondozó főorvos asszony kiosztott hogy nem is tudom hogy cukros vagy ilyen felelőtlen pics @t és ráadásul teherbe is esett, azonnali terhességmegszakítást írt rá az ambuláns kezelőlapra

merthogy aki nem kontrolált cukorbajjal esik teherbe annak jó eséllyel végtaghiányos babája lesz


én meg kijelentettem hogy nem vagyok cukor, és a nem vetetem el a réges régen várt pici kincsemet


ezek után minden terheléses vizsgálatom és egyéb labor eredményem a lehető legtökéletesebben alakult hála Istennek


és született egy tökéletesen egészséges kislányom


ez az én sztorim, és ekkor jöttem rá hogy az orvos is ember és lehet hogy többet tud az emberi testről mint én de még közel nem tud annyit mint Isten

2013. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom miért annyi,nálunk az 75 g cukros lötyi ivásnál 7,8 mm/l a határ,ha tesztebéd van akkor pedig 7 mmol/l.
2013. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!