Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az baj ha tüneteim vannak már...

Az baj ha tüneteim vannak már a 4. hétben?

Figyelt kérdés

Hali, több pozitív teszt után elivel az 5. hetet kezdem, de azt olvastam a neten hogy ha sok a hcg és vannak terhes tünetek mint pl. fáradékonyság akkor valószínü méhenkívüli...2,5hét múlva megyek dokihoz. Nincs semmilyen barnázás, vagy folyásom semmilyen, viszont a melleim olyanok mintha "tele lennének", sokat tudok aludni, és néha kis hasi fájásaim vannak mintha megakarna jönni, de nem vészes és nem egyoldalú.

Elvileg az utolsó mensi utánni 14. napon volt este meg másnap délig egy kis vérzés de csak kicsi...az lehetett a beágyazódás? Tudtok tanácsot adni hogy ne aggódjak, vagy inkább aggódjak?


2013. máj. 20. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyon változó, hogy kinek mikor kezdődnek a tünetek, van akinek már a nem várt előtt, van akinek 6 hetesen, van akinek nincs, van akinek 40 héten keresztül van. Nem kell aggódnod, nincs semmi gond, az egész terhesség alatt fogsz majd minden furaságot érezni, vagy itt vagy ott fáj, szúr, nyom, ez normális. Vannak jobb és rosszabb napok, nekem tegnap 14 hetesen olyan mensigörcsöm volt, hogy azt hittem elvetélek, de semmi nem lett, köszöni a babám jól van. A front, a szél, a meleg és minden ilyesmi hat rá. A korai tünetek iker terhességre utalhatnak inkább mint méhen kívüli terhességre. A méhen kívüli terhességnél a problémák a 6-8 héten kezdődnek iszonyatos egy oldali nyilalással, de előbb szokta mondani a doki, hogy ez sajnos méhen kívüli, mint, hogy neked egyáltalán eszedbe jusson a lehetőség, annyira nem okoz tünetet eleinte. Ha a mensid után 14 nappal volt vérzésed az nem beágyazódás, mensi után 14 nappal ovuláció van akkor termékenyítődik meg a petesejt a beágyazódás ez után 6-10 nap után kezdődik. Beágyazódási vérzés a nem várt napja körül szokott lenni. Akkor kell kicsit aggódni ha barnázól vagy ha vérzel (akár csak pár csepp is) ez esetben minden képen orvoshoz kell menni. Nekem is volt barnázásom és vérzésem is, de az orvos adott gyógyszert és semmi baj nem lett.
2013. máj. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hali, nekem ezen az egy alkalmon kívül semmiféle vérzésem nem volt meg nincs is - kopp kopp- és amúgy a párom családjában vannak ikrek, két egypetéjü ikernövére van..de úgy tudtam hogy az ikerterhesség csak anyai ágon öröklödik:))
2013. máj. 20. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:

a beültetés utáni 12. napon (lombik volt) valami baromi magas hcg-t produkáltam. Mégsem volt eddig tünetem szinte semmi az álmosságon kívül, meg néha nagyon nagy menstruációs görcsök (egy-két pillanatig) :)


a méhen kívülit a görcsök miatt előbb észreveszik általában, mint hogy neked feltűnne, ne aggódj :)

2013. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen mitől félned. Nekem is vannak tüneteim, most lépek a 7. hétbe, de már 4 hetesen voltak tüneteim. A cicifájás, kis görcsök, fáradékonyság. Aztán az 5. hétben már volt h szédültem és jött a gyakoribb vizelési inger is. Most már hányingerem is van minden nap, na ez az ami kikészít :)
2013. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!