Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy darab csirkemáj még nem...

Egy darab csirkemáj még nem okozhat gondot ugye?

Figyelt kérdés
Ma anyum csirkemájat csinált, nem akartam belőle enni,de nagyon megkivantam igy elvettem belőle egy darabot. Olvastam, hogy nem jó fogyasztani, mert árthat a babának, de egy darab még nem, ugye?
2013. máj. 20. 15:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ennyire mert akkor ártasz a legtöbbet, ha a csirke vagy disznómáj, meg van sütve, rántva, vagy dinsztelve minden baktérium kimegy belőlle.

Én heti szinten eszem mert jól esik és szeretem. Sőt minap párom húsos-kolbit evett és én is ettem belőle.

Ne aggódj, de ha bizonytalan vagy, kérdezd meg inkább az orvosod, vagy védőnöd.


38hkm

2013. máj. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Gabi86 ***** válasza:
70%
én a terhességem elején mindig(6hónapig) belekóstoltám a májba,mert vendéglátásba dolgoztam és megkívántam.semmi bajunk nincs.39hkm
2013. máj. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Havi 1X, akár nagyobb adagot is ehetsz! Én a lányommal is ettem májat rendszeresen, és most is! Semmi baj nem volt belőle!


Imádom a májat!


15+2 hkm

2013. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem lesz bajod. Ha mindig ennyire fogsz stresszelni akkor nagy a veszélye, hogy nem fogod élvezni a terhességedet. Később amúgy is lesz elég minden ami miatt aggódhatsz. Nyugi.

Én is szoktam enni májat amikor megkívánom.

Eü-s vagyok de okat arra, hogy miért nem lehet terhesség alatt májat enni azt nem tudom. Gondolom a szalmonella miatt gondolják ezt az emberek.

2013. máj. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
30%

Ha eu vagy tudnod kell a maj tele van a vitaminnal ami a terhesseg alatt karos.Ebbol az okbol nincs a terhesmultiban A vit.

Hivatalossan egy szelet majkremes kenyer 80g maj karosodas nelkul fogyaszthato naponta.Az a kismama aki majat kivan valoszinuleg vas hianyban szenved.

Egy eu dolgozo

2013. máj. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én csak zárójelben szeretném megjegyezni a véleményem, mert nem a kérdéshez tartozik. Igen káros lehet az A vitamin túladagolása, de én még soha életemben nem hallottam olyat, hogy valaki élelmiszerrel túladagolta magát valamelyik vitaminból. Persze étrend kiegészítőkkel, gyógyszerekkel ha nagyon akarom túl lehet adagolni, de élelmiszerrel nem hinném. De akkor sárgarépát, sütőtököt, kajszibarackot, tojást és tejterméket se szabad enni egy grammot sem, mert ezekben is mind van A vitamin és így is túl adagolhatnám. Pedig azt mondják, hogy rengeteg tejterméket kell fogyasztani, a kálcium miatt. (mondjuk a mákból több kálcium szívódik fel mint a tejtermékekből, d ez megint más kérdés) És mi előtt kedves kérdező úgy döntesz, hogy semmit nem eszel amiben lehet A vitamin, akkor azt tudd, hogy az A vitaminnak fontos szerepe van a magzat idegrendszerének kialakulásában, a szem, bőr és nyálka hártya kialakulásában.
2013. máj. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértem a kérdezőt, az első babánál még sokkal jobban aggódik az ember, és valljuk be őszintén, nem véletlenül. Boldog-boldogtalan ellátja tanáccsal, kért és kéretlen véleménnyel, amit tapasztalat hiányában nem tud kiszűrni, vajon melyiket fogadja meg.

Én még olyan tanácsot is kaptam, hogy ne igyak csapvizet, mert tele van hormonnal, és majd attól lesz beteg a baba...a védőnő meg azt "tanácsolta", hogy max 3 hónapig szoptassak, mert csúnya lesz a cicim, stb.

Ahogy valaki írta, a máj felelős a méreganyagok kiválasztásáért, DE: az anyuka mája is kiválasztja a méreganyagokat, így a babához nem fog eljutni! Max a vitamin, vas, stb. EGy darabtól, sőt egy tányérnyi adagtól sem lesz semmi baja sem az anyukának, sem a picinek, ha kívánja egye meg jóízűen.

2013. máj. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A máj kifejezetten jó a vas pótlására, viszont tény, hogy a fogyasztását nem szabad túlzásba vinni. 1 héten 1-2 alkalommal ha eszel belőle még nem lesz baj. A lényeg, hogy mindig jól legyen előkészítve, megsütve, ellenőrizd hogy nem romlott-e vagy férges (mert ilyet is láttam már).


Szép babavárást!

2013. máj. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Eü-s vagyok. Igen van benne vitamin ami ugyan úgy kell. Nem hinném, hogy itt közöttünk bárki is tonna számba enné a májat, hogy árthatna. Én sem hallottam olyat, hogy valaki élelmiszerrel adagolta túl a vitaminokat. Ráadásul én úgy gondolom, hogy természetes formájában kellene bevinni a vitaminokat a szervezetbe és nem kapszula formájában.
2013. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!