Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy darab csirkemáj még nem...

Egy darab csirkemáj még nem okozhat gondot ugye?

Figyelt kérdés
Ma anyum csirkemájat csinált, nem akartam belőle enni,de nagyon megkivantam igy elvettem belőle egy darabot. Olvastam, hogy nem jó fogyasztani, mert árthat a babának, de egy darab még nem, ugye?
2013. máj. 20. 15:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Ismét egy hülye kérdés, már ne haragudj.
2013. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudod, vannak akik nagyon aggódnak a babájukért. Nagyon nehezen jött össze és szeretném ha minden rendben lenne.
2013. máj. 20. 16:04
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Elhiszem, hogy aggódsz, jól is teszed, de könyörgöm egy darab csirkemájtól mi baja lenne? Ilyen erővel ne egyél semmit, mert mindenre mondták már, hogy árthat a magzatnak, utána meg azt is, hogy nem. Boldog babavárást neked! (De azért ne aggódd túl)
2013. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem majd nem aggódni annyira :)
2013. máj. 20. 16:08
 5/19 anonim ***** válasza:
Az aggódással hidd el több bajt okozol, mint ha valami "rosszat" ennél. Ne aggódj, örülj!
2013. máj. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem nem lesz semmi baj, de én jogosnak tartom a kérdést, nem nevezném bagatellnek. Az én védőnőm kifejezetten mondta, hogy ne egyek májat, mivel a máj tölti be a méreganyagok kiválasztását. Teli van méreganyaggal.
2013. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Képzeld kérdező!

Tegnap este étteremben voltunk, ahol a tulaj leült mellénk.

A tulaj vodka narancsot ivott, én narancslevet.

Hirtelen jött az eső és bementünk.

Az ételem tovább ettem, és öbliteni akartam barancsal.

Szerinted mintörtént?:)

Vodkanarancsba jó nagyot belehúztam:D

Nevettünk egy nagyot és továbbétkeztünk:)

22hkm

2013. máj. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Jogos a kerdes. A maj tele van A vitaminnal es vassal. Egyiket se lehet tulzasba vinni a terhesseg alatt. De ha neha-neha eszel belole egy-egy darabot semi bajod se lesz.

Mas dolog, de en pl amig nem tudtam terhes vagyok az elso honapban, vegig alkoholizaltam 1 honapot kemeny hazi palinkaval! Egeszseges lanyom szuletett.

2013. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

Én az első terhességemnél ikrekkel voltam várandós, egy csomó májat ettem, mert nagyon kívántam. Nyilván semmi baj nem lett. A terhességem közepén mondta csak egy túlaggódós anyuka, hogy úristen, dehát miért eszem én májat??? Szóval egész addig nem is hallottam erről, sőt inkább azt hallottam, hogy kell is enni, mert amúgy egészséges.

Én azért tartom az ilyen hülyítéseket fölöslegesnek, mert ha van is abban valami, amit írsz, akkor sem árthat a babának, max. ha tonnaszámra ennéd, amit nyilván még én sem tettem, egyszerűen csak kívántam és többet ettem. Ha pedig egy babával baj van, az nem a májtól lesz.

Az természetes, hogy nyers dolgokat nem kóstolunk, nem eszünk, meg lágy sajtokat sem nagyon, max. kicsit, ha nagyon kívánja valaki, de a többi kaja nem árthat, hisz akkor ezek a tévhitek sokkal nagyobb visszhangot keltenének és orvosok is hirdetnék.

Bocs, ha hosszú lett!

2013. máj. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hagy a fenébe, hogy mit lehet és mit nem! Jó persze nyers húst és a mosatlan zöldségeket, gyümölcsöket mellőzd, de amúgy bármit ehetsz. Én csirke máj függő vagyok és heti fél kilógramm májat simán megeszek. Terhességem elején házi füstölt őzkolbászt ettem, azt sem szabad elvileg, de semmi bajunk nem lett. De házi sajtot is készítek és a tyúk alol szedem a tojást is és ezektől sem lett bajunk. Jaa és 5-7 hét között halat és kagylótettem amit szintén nem szabad elvileg. Szóval persze nézd meg mit eszel, de én jobban félnék a édesítőszertől és vegyszerektől, mint anyukám csirkemájától. Amúgy a májban sok a vas ami kimondottan kell, a halban pedig az omega3 ami szintén nagyon jó a baba agyának. Mindent lehet enni, csak ne egy egész héten keresztül minden nap minden étkezésre. Egyél amit megkívánsz, hidd el a baba tudja mi kell neki, és azt is ami nem kell.
2013. máj. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!