Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes vagyok, egy hónappal...

24 hetes vagyok, egy hónappal ezelőtt a védőnőnél 57,5 kg voltam, most meg 62, ez 4 kg nagyon aggódom mitől lehet hogy ennyit hiztam, lehet toxémia, arra nem szürnek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 18. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ebben az időszakban azért jócskán felszedhet az ember. Összesen mennyit híztál a terhesség kezdete óta? Amúgy ha te nem érzed soknak, nem látod magadon, csak a hasad nő, akkor nem kell aggódni. De ha mégis zavar, hagyd el az édességeket.27 hetes kismama
2008. jún. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
53,5 röl indultam,tehát már 8 kg,nem látom olyan soknak,szoktam tornázgatni,az édességet az elején ettem ,már abbahagytam,szerintem nem eszek sokat,ezért nem értem.
2008. jún. 18. 07:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. Abba a terhességi korba léptél, amikor a pocaklakód és a hasad a leglátványosabban nő. Persze minden súlykiugrást nem lehet erre fogni. Figyelmeztet is egy kicsit, hogy figyelj oda az életmódra, különösen az étkezésedre.Kerüld a fehérkenyeret, tésztaféléket és édességeket. Válogasd a gyümölcsöket.Pl sok banánt ne egyél, hízhatsz tőle.Egyél zöldséget, gyümölcsöt, natur tejterméket- akár friss gyümölccsel ízesítve-, húst.Ha ehetnéked támad, legyen otthon répa, alma, uborka,karalábé, főtt tojás,kemény sajt-pl trapista. Ezeked gond nélkül rágcsálhatod.Ja és még valami:LASSAN EGYÉL, élvezd az ízeket. Így kevesebb is elég, hogy jóllakottnak érezd magad.
2008. jún. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia ismét. Az ideális súlygyarapodás 10-12 kg. Kb. 30.héttől valamilyen mértékű vizesedés is fellép- mindenkinél.Úgyhogy javaslom figyelj oda magadra.
2008. jún. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Sajnos ez alkati kérdés, a 27. héten voltam 8 kg-nál most tartok 12-nél és a 32. héten....Nem nagyon tudok ellene mit tenni, mert salit eszek roston husival+rengeteg dinnyét majszolok.Nem szabad ezzel foglalkozni, utána majd ahogy felugrott úgy el is fog tűnni rólad.....A toxokémiára a védőnő szokott szűrni...vizes a lábad? magas a vérnyomásod? hogyha igen akkor meg szokták nézni, hogy van-e fehérje a vizeletben...nekem nem volt....csak híííízunk de ne izgulj fent vagyok egy fórumon ott mindenki a 32. héten a 11-15 kg között mozog.......el kell fogadni

2008. jún. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is a 20 hét után kezdtem el hizni, addig hiztam összesen 4 kgt és azóta a 27 hétig megint 4-et, de hát nem csak mi hanem a babánk is hizik gyors ütemben.

Egy kicsit zavar engem is, de tudom hogy nem azért van ez a gyors súlygyarapodás mert sokat eszem, hanem mert ez normális, és nő a baba.

27 hetes

2008. jún. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, ne aggódj, kevés súllyal kezdted, a szerveteted tartalékol. A nagylányomal 68kg-val mentem szülni, 50röl indultam, engem mindig piszkált a védönő, hogy sok, de nem tudtam mit tenni..hiztam. Egészséges gyönyörü a lányom ,szülés után 9hónappal már újra 49kg voltam.

Most 16 hetes vagyok, 52-röl kezdtem, már 58kg vagyok, pedig rendszeresen futok, tornázok. A szervezetünk tartalékol most.Boldog babavárást kivánok!

2008. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!