Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is be kell feküdnie?

Másnak is be kell feküdnie?

Figyelt kérdés
Jövő héten csütörtökön leszek 40 hetes, a doki azt mondta, sőt már előre be is írta a kiskönyvembe, hogy ha addig nem indul be a szülés akkor be kell feküdnöm a korházba. Még hétfőn megyek nst-re, ma is voltam semmi fájás, a babóca jól van. Múlt héten kedden 3000g-nak mérték az ultrahangon, azt mondták nem olyan nagy baba. Az egész várandóságom alatt nem volt semmi gondom, 12 kg híztam összesen, nem vizesedem, nem dagadok, jó a vérnyomásom is. 5 percre lakunk a korháztól. Csak azt nem értem akkor miért kell befeküdni, ja és nem acélból fektet be hogy beindítsa a szülést. Én ezt nem értem.
2009. okt. 1. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kórház és dokija válogatja. Nálunk a kórházban nem szokás befektetni automatikusan, ha betöltöd a 40. hetet. Ha az nst szerint jól érzi magát a baba, akkor a kiírás napját követően 2 naponta nst és méhszájvizsgálat és csak 2 hét túlhordás esetén fektetnek be és indítják meg a szülést. Illetve akkor tartanak bent, ha a méhszáj már 2-3 ujjnyira ki van nyílva, akkor már egyik doki sem küld haza. Ráadásul a kevés ágyszám miatt szinte mindig telt ház van, így egyébként sem nagyon lenne hely befektetésre ha nem muszály.

Én a kisfiamat 1 héttel túlhordtam és nem fektetett be a dokim és most is így készülünk.

39 hetes kismama

2009. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, addig még sok idő van. Nekem - ugyanígy az utolsó vizsgálatkor előre jelezte a doki - a kiírt napon kellett volna mennem magzatvíz vizsgálatra, előző hajnalban úgy döntött a kismanóm, hogy már látni szeretne:-)
2009. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást, remélem nálunk is így lesz, meggondolja magát és megnézi a mamiját:)
2009. okt. 1. 21:21
 4/10 anonim ***** válasza:
én sem értem a dokidat. Nekem anno be kellett feküdnöm, mert diabéteszes lettem, de nekem is csak a betöltött 41. héten kellett befeküdnöm, és folyamatosan indítgatták (sajnos így is császár lett). Kérdezd meg a dokidat, biztos meg tudja indokolni.
2009. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Na én pont az ellenkezője vagyok a te esetednek.Vagy lehet hogy ez a természetes csak én gondolom rosszul?

Kérdeztem a dokim hogy befektet e a szülés előtt?Azt mondta nem,ráérek bemenni ha beindult a szülés.MÉg furcsálltam is mert vidékről járunk föl Pestre és ő ezt tudja és még sem fektet be.Az a szerencsém hogy anyámék a kórháztól autóval 15-20 percre laknak és így meg tudom oldani hogy fölköltözök hozzájuk ha van valami akkor ott legyek helyben.Na de ha most nem lenne ilyen szerencsém akkor hogy gondolta hogy vidékről mentőzzek fel?És ha addig megszülök a mentőbe?

Bocsi hogy hosszú lettem csak leírtam hogy a te eseted még mindig jobb mint az enyém szerintem.

2009. okt. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak 42.hét előtt pár nappal fektetnek be maximum. Messze laksz a korháztól (bár ez a te esetedben nem így van), vagy a magzatvized több/kevesebb, esetleg ebben az esetben fektetnek be valakit.

Talán ott ez a szokás, ne aggódj!

Ha baj lenne biztos mondták volna.

2009. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A magzatvizem átlagos, semmi panaszom, ezért is nem értem miért kell befeküdni
2009. okt. 2. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem is befektetett a doki, holott semmi gondom nem volt, csupán az, hgoy elkezdtem a 20.héten nyílni.

Amikor befektettek, naponta 2szer NST és magzatvizet is néztek. Ha UH-val átlagos a magzatvized, az nem jelent semmit. Egy kis fényforrás segítségével kukucskálnak be, hogy megnézzék zavaros-e vagy tiszta. Ha zavaros, akkor rögtön indítják a szülést.

Nyugi, a baba és a Te érdekedben fektet be a doki, örülj neki, hogy jó kezekben leszel.

2009. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kórháza válogatja.

Van ahol nem engeddnek túlhordani, de általában 7-14 napot várnak , és csak akkor fektetnek be.

Ok nélkül miért foglalnád a heylet?

2009. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez egy jó kérdés, holnap meg is kérdezem nst után.
2009. okt. 4. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!