Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik 12. heti vizsgálaton?

Mi történik 12. heti vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Hogy végzik,miket néznek.És a védőnő mit néz?
2009. okt. 1. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ultrahang volt. Ott jól megnézik a Picit :))) Az eredményeket itt értelmezik és tárgyalják meg a kismamák a neten :)))

A védőnő súlyt mér (mindig), vezeti a kiskönyvet az eredményekről és az esetleges panaszokról.

Nekem ennyi volt a 12 hetes vizsgálat. Ja, meg az orvos megnézte az eredményt s megkérdezte, hogy jól vagyok-e.

2009. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12 hetes vizsgálat, kombinált-teszt, vérvétel és ultrahang is lesz, nekem azt mondta a védőnőm. A kombinált teszt 3 vizsgálatból fog állni, 12-16-18 hetesen és a három eredményből nézik a különböző genetikai rendellenességeket.
2009. okt. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem lesz egy uh, egy elsőtrimeszteri szűrés (vérvétel) és egy nőgyógyászati viszgálat citológiával!
2009. okt. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ennyire változó helyenként :)
2009. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8 hetesen voltam nőgyógy dokinál, akkor vették le a citológiát is.

10 hetesen voltam védőnőnél: súlymérés, vérnyomásmérés, elbeszélgetés, kérdéseim megválaszolása (írd össze, mert elfelejted). Beutalót ad a laborba, EKG-ra. Adott egy kis könyvet amiben vannak hasznos dolgok.

12 hetesen hasi + hüvelyi UH is volt, hogy egyértelműek legyenek az értékek (ez genetikai UH). A védőnő ekkor állította ki a kiskönyvemet utólag. Bejegyzi az EKG-t és a laboreredményeket. Súly-, vérnyomásmérés. Kérdések-válaszok. Ekkor kaptam meg a Felicitas újságcsomagot is.

15. hetesen hívott vissza, mérések, válaszok, AFP-szűrésre beutalót adott.

Itt tartok. 16+6 km. Hétfőre hívott vissza a védőnő az AFP eredménnyel.

2009. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!