Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhes vagyok tegnap...

12 hetes terhes vagyok tegnap este olyan szinten székrekedésem volt, hogy majd 1 órát ültem a wc-n. Lehetett a babónak baja? Mindig is gondjaim voltak, de ennyire még SOHA! Tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 17. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nem hinném hogy valami baja lenne, mert akkor azt már észrevetted volna. Az erőlködést lehetőleg kerüld, tudom milyen rossz, nekem is szokott lenni székrekedésem. Próbálj meg sok rostot enni, sokat inni, a mozgás is segíthet. Van aki a szilvára, szilvalekvárra esküszik, nekem a savanyúkáposztalé szokott segíteni. Ha nagyon nem megy, kipróbálhatod a Guttalax cseppet, de ne annyit ami rá van írva, én 5 cseppet szoktam. Boldog babavárást! 18 hetes kismama
2008. jún. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lett semmi baja, hisz azt tényleg éreznéd már. Székrekedésre viszont nekem a nőgyógyászom a Levolac (ha jól emlékszem így írják) szirupot ajánlotta, tényleg nagyon jó. Illetve még használhatsz glicerin kúpot is. Mindkettőt vény nélkül megveheted gyógyszertárban.
2008. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Megnyugodtam és "szaladok" a patikába biztos ami biztos!!!
2008. jún. 17. 09:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mielőtt szaladsz a patikába :) szerintem próbáld ki a dinnyét. Én mióta a főétkezések között dinnyét eszem sosem volt székrekedésem! Nagyon rendberakta a dolgokat nálam. Természetes és finom!

31 hetes kismami

2008. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem lesz baja a babádnak, ne aggódj.

A várandóság természetes élettani folyamatai közé tartozik sajnos a bélperisztatika renyhülése. Tehát, akinek korábban is problémája volt a székrekedéssel, azoknál bizony komoly gondok alakulhatnak ki.

A sok rost, a napi MINIMUM 2 liter víz és a szilva (főleg aszaltva, ami mindig kapható a boltban) sokat segíthet.

Én azonban emellé bátran ajánlom neked a kutyabenge-kéreg teát. Ne aggódj, nem valami ritka gyógytea, minden gyógynövényboltban ismerik.

Be kell vallanom, hogy elég keserű. Az én trükköm, hogy reggel megfőzök egy olyan három decinyi adagot - mivel kéreg, ezért főzni kell, forrásban lévő vízbe teszed és úgy két-három percig főzöd, amíg jó barna nem lesz - ez néhány napra elég, leszűröd majd beteszem a hűtőbe. Ha a főzedted nem lenne elég sötét barna, akkor esetleg növeld a főzés idejét 1-2 percel vagy a tea mennyiségét. Este kell folyasztani, lefekvés előtt közvetlenül.

Jó hidegen kitöltesz úgy egy decit, gyorsa lehajtod, közben nem veszel levegőt, hogy kiszűrd a zamatot és ha kell leöblítheted némi vízzel.

Lehet, hogy ijesztően hangott ez az előadás, de ha így próbálod meg először fogyasztani, akkor tényleg nem olyan borzasztó, szerintem melegen, langyosan, szobahőmérségletűen ihatatlan.


Az eredmény másnap raggel nem marad el!

Hozzászokás kizárva!


Sok sikert a nagy dolgokhoz! Gondmentes babavárást kívánok!

2008. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
rost: sok zöldség gyümölcs, minden ami izlik. És fehér kenyerek hejett baran, korpás teljeskiörlésű ez sokat segít. S ha rostból bőven eszel inni is sokat fogsz. Mert a rost kívénja a vizet, folyadékot.
2008. jún. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia

nekem egy dolog vált csak be.

reggel két korty kávé( se cukor, se tej ).és utána külön 2dl tej.általában 10perc után megjön az eredmény :D

2008. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A reggeli 2dl gyenge kávéból készült tejeskávé nekem is bevált! :-)

Sajnos ez gyakran előfordul, nemcsak kismamáknál.

A helyes táplálkozással és megfelelő folyadékbevitellel is javíthatsz a helyzeten!

2008. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sok mindent kiprobáltam már.A szilvás,rostos dolgokon túl vagyok.És természetesen napi 2 2,5 liter folyadékot is iszom.

Nagyon köszönöm a válaszokat.Amit még nem probáltam ezek közül biztosan sorra fog kerülni.

2008. jún. 17. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!